EMRE KARAYEL MANİSA’DA SAHNE ALACAK

banner297

Emre Karayel’in rol aldığı tek kişilik 'Oksimoron' 26 Kasım Pazartesi günü Manisa Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahne alacak.

Kültür/Sanat 26.11.2018, 11:05 26.11.2018, 11:21
EMRE KARAYEL MANİSA’DA SAHNE ALACAK
Emre Karayel’in rol aldığı tek kişilik 'Oksimoron' oyunu 26 Kasım Pazartesi günü saat 20.30’da Manisa Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahne alacak. Robert Dubac’ın yazdığı, Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği oyun için biletler satışa çıktı. Yoğun ilgi gören oyun, hayatın en doğal ‘oksimoron’unu, kadın ve erkeği merkezine alarak “Kadın ne ister?” sorusuna eğlenceli bir yorum getiriyor. 

BİLET ALMAK İÇİN TIKLAYIN.

Tatbikat Sahnesi’nin, Emre Karayel’in rol aldığı tek kişilik yeni oyunu 'Oksimoron', kadın-erkek ilişkilerini bir ayrılık hikâyesi üzerinden sorguluyor. Robert Dubac’ın 'Oksimoron-Erkek Aklı' oyunundan Zeki Enes Akkan’ın uyarladığı oyunun yönetmenliğini Erdal Beşikçioğlu üstleniyor. Çevirisine Özge Kayakutlu’nun imza attığı, ışık tasarımını Mustafa Bal’ın, afiş tasarımını Hande Şiri’nin hazırladığı oyunun asistanlığını ise Hayriye Merve Kaya ve Selin Tekman yapıyor.

KADIN ERKEK MÜCADELESİNE FARKLI BİR BAKIŞ
Birbiriyle çelişen ya da tamamen zıt iki kavram bir araya geldiğinde, bu iki karşıt anlam bazen birbirini götürmek yerine yepyeni bir anlam doğurur. İşte oluşan bu yeni ifadeye ‘oksimoron’ denir. XX ve XY, iki farklı kromozom dizisi. İki farklı cinsiyet, iki farklı bakış açısı: Kadın ve erkek! Doğal oksimoron... Her şeyin ancak zıddıyla var olduğu evrensel düzende, varoluşunu bizzat kendi zıddına borçlu olan bu iki genetik mucize, varlıklarının sürekliliği için tek bir şeye ihtiyaç duyarlar: Dengeye. Peki, o dengeyi bulabilmek o kadar kolay mıdır? 'Oksimoron' seyircilere, Semih’in beyninin içindeki kadın-erkek mücadelesinde bu dengeyi ararken, kendilerini bulacakları bir yolculuk sunuyor.
Yorumlar (0)
14
kapalı