banner298

Zabıta Ekiplerinden Büyük Denetim

banner297

Kula Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli tarafından Kula İlçe merkezi ve Mahallelerinde gıda denetimleri yapılmaya devam ediyor.

Kula 28.01.2016, 13:40
Zabıta Ekiplerinden Büyük Denetim

Pek çok ürün kaleminde son kullanım tarihi geçmiş ürün toplanarak imha edilmek üzere Kula Belediyesi Şantiyesine getirildi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Kula Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Ulu; "Kula İlçe Merkezi ve Mahallelerinde gerçekleştirdiğimiz denetimlerde tüketildiği takdirde insan sağlığına olumsuz yönde etkiler oluşturabilecek ürünler toplandı.

Son kullanım tüketim tarihi geçmiş fakat raflarında tutan Bakkal ve Marketlere gerekli yasal işlem uygulandı. Toplanan ürünler Belediyemiz tarafından imha edilerek bir facia oluşmasının önüne geçilmiş oldu. Vatandaşlarımız son kullanma tarihi geçmiş ürün satan Bakkal, Market yada işletmeler hakkında 153 Ola Zabıta hattını arayarak bizleri bilgilendirebilirler. Yapılan bilgilendirmeler sayesinde ise bizler bu tür olayların üzerine giderek halk sağlığını tehdit eden sıkıntıların önüne geçebiliriz" dedi.

Yorumlar (0)
32
açık