ŞEKAME KULA’YI GEZDİ

banner297

Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Kültür gezilerine devam ediyor, ŞEKAME bir yıldır devam ettiği ‘’Hanımlar için Kültür Gezileri ‘’ projesi kapsamında Manisa'nın merkez mahallerinden yaklaşık 40 kadını Kula’ya götürdü.

Kula 20.10.2015, 15:09
ŞEKAME KULA’YI GEZDİ

Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Kültür gezilerine devam ediyor,
ŞEKAME bir yıldır devam ettiği ‘’Hanımlar için Kültür Gezileri ‘’ projesi kapsamında Manisa'nın merkez mahallerinden yaklaşık 40 kadını Kula’ya götürdü. Kula’nın tarihi mekânlarını gezen kadınlar geziler nedeniyle Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e teşekkür ettiler.

Geçtiğimiz yıl kültür projesi kapsamında “Hanımlar İçin Kültür Gezileri” projesini hayata geçiren Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadınlar Meclisi (ŞEKAME) 3 ayrı mahalleden 40 Kadın’a Kula’nın tarihi mekânlarını gezdirdiler. Kula ilçe gezisi kapsamında Kula Evleri, Peri Bacaları, Tabduk Emre ve Yunus Emre Türbeleri, Kurşunlu Camii gibi Kula’nın tarihi ve turistlik yapılarını gezen ŞEKAME Üyeleri Kula’nın tarihi dokusuna hayran kaldılar. Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Seher Taydaş ziyaretler ile ilgili yaptığı açıklamada; "Şehzadeler belediyemizin Kent Konseyi Kadın meclisi olarak Kula’nın tarihi ve turistlik yapısını gezerek incelemelerde bulunmak istedik. Geçtiğimiz yıl başlattığımız “Hanımlar İçin Kültür Gezileri” projemiz kapsamında bu gün 3 farklı mahallemizden 40 kadınımızı Kulaya getirdik. Bu Kültür gezilerimiz önümüzdeki dönemlerde de devam edecek. Bize bu imkânları sağlayan Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’ e desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
21
açık