MANİSA'DA YAYA KAZALARI ARTTI MI AZALDI MI?

banner297

2019 yılının ilk altı ayına ait Trafik Değerlendirme Toplantısı, Manisa Valisi Ahmet Deniz Başkanlığında yapıldı.  Toplantıya Vali Ahmet Deniz’in yanı sıra, Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, İl Jandarma Komutan Vekili Seyfi Türkkan, Jandarma ve Emniyet personeli katıldı. Toplantıda Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Erkalaycıoğlu tarafından yapılan sunumla Manisa İl genelinde trafik ve yol güvenliği ile alınan önlemler, yapılan denetlemeler ve denetlemelerin başarısı hakkında Vali Deniz ve katılımcılara bilgi verildi.

Güvenlik 19.07.2019, 15:31 19.07.2019, 15:41
MANİSA'DA YAYA KAZALARI ARTTI MI AZALDI MI?

Yapılan sunum sonrası değerlendirmelerde bulunan Vali Ahmet Deniz “Türkiye’de ciddi anlamda bir trafik problemi var, yapılan istatistikler bunu gösteriyor. Geçen yıl 6 binden fazla vatandaşımızı trafik kazalarında kaybettik. İçişleri Bakanlığı trafikle ilgili farkındalık oluşturmak için çeşitli projeleri hayata geçiriyor. Jandarma ve Emniyet ekiplerimizin koordineli ve özverili çalışması sonucunda güzel mesafeler alındı. İlk 6 ay istatistiklerinde araç sayısının artarken ölümlü ve yaralanmalı kazaların azalmış olması bu konuda gösterilen çaba ve emeğin boşa gitmediğini gösteriyor. Aynı kararlılıkla trafik terörüyle mücadele etmeye devam etmeli, denetimlerimizi sıkı tutmalıyız. Kâr, kış, soğuk, sıcak demeden merkez ve ilçelerde görev yapan Jandarma ve Emniyet personelimize teşekkür ediyorum” dedi.
2019 yılının ‘Yaya Öncelikli Yıl’ olarak ilan edildiğini, denetlemeler ve uygulama sonrasında yaya kazalarının Manisa’da yüzde 6.9 oranında azaldığını belirten Vali Deniz, “ Trafikte yayalara çarpmanın hiçbir mazereti olmaz. Sürücülerimizin yayalara yol verme, yaya çizgilerinde ve okul önlerinde hızlarını azaltma konusunda daha dikkatli davranmaları gerekiyor. Trafikte sürücünün yayaya, yayanın da sürücüye saygılı olması lazım. Kemer takma konusunda da yapılan denetimlerin ne kadar etkili olduğunu görüyoruz” dedi.
Telefon kullanımı konusunda dikkatli olmak gerektiğini vurgulayan Vali Deniz şunları söyledi; “Yolda yürürken, araç kullanırken telefon kullanımı insanların dikkatini dağıtıyor. Meydana gelen ölümlü trafik kazalarının nedenlerinin başında emniyet kemerinin takılmaması ve araç kullanırken telefonla ilgilenmek geliyor. Sürücülerimiz ve araç içerisindeki yolcular emniyet kemerlerini takmadan yola çıkmasınlar ayrıca sürücülerin tüm dikkati yolda olsun. Kurallara uymayanlar hakkında uyarı ve yaptırımlar devam edecek. Çünkü söz konusu olan hayat. Manisa olarak trafikte telefon kullanımının engellenmesi için farklı bir proje üzerinde çalışıyoruz. Amacımız hiçbir vatandaşımızın trafik kazalarında yaralanmaması ve hayatını kaybetmemesi. Yapılan denetlemeler aynı şekilde aynı hassasiyetle devam edecek. Çünkü bizler her bir vatandaşımızın can güvenliğinden sorumluyuz. Emniyet Müdürlüğümüz tarafından yaşam tünelleri bitirildi son rötuşları yapılıyor. Jandarma Komutanlığımızın da benzer bir çalışması oldu. Trafik kuralları konusunda çocuklarımızı yoğun bir şekilde eğitelim ve bilgilendirelim. Tüm vatandaşlarımızda özellikle de çocuklarımızda trafik bilincini oluşturabilmek için bıkmadan usanmadan çalışıp, gerekli bilgilendirmeleri yapacağız.” Trafik Değerlendirme Toplantısı, Vali Ahmet Deniz tarafından trafik denetleme çalışmalarında görev yapan personele Başarı Belgesi verilmesiyle sona erdi.

Yorumlar (2)
Manisalı 2 yıl önce
Hiç kusura bakmayın ama daha çok artma vardır. Trafik polisleri yaya geçidinde ki araçlara hiç ceza yazmıyor neyden korkuyorlar. Adamlar 120 kmh ile geçiyorlar yaya geçididinden
CM 2 yıl önce
Sadece son bir haftada 11 ölü 48 yaralı var. Siz neden bahsediyorsunuz Vali Bey!
12
açık