MANİSALI İMAM TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

banner297

Manisa’nın Gördes ilçesine bağlı Beğel Mahallesi Camii’nde 6 yıldır imam hatip olarak  görev yapan Mustafa Devrik (27) Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Isparta’da Kutlubey Camii’nde düzenlediği Türkiye geneli ‘Etkili Hutbe Sunumu’ yarışmasında Türkiye ikincisi oldu. 

Gördes 14.08.2017, 15:01
MANİSALI İMAM TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

İlk olarak yarışmanın ilçelerde yapıldığını belirten Devrik,  daha sonra ise yarışmanın ilde devam ettiğini söyledi.
Devrik,  “Ardından Diyanetin belirlemiş olduğu bölgelerimizde yarıştık. Bölge de birincilik nasip oldu.  İlçemizi, ilimizi, bölgemizi Türkiye finalinde Isparta Kutlubey Camiinde yapılan Etkili Hutbe Sunumunda temsil ettik.  Orada da ikincilik nasip oldu. İmam arkadaşlarımıza şöyle bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Bu tür yarışmalara katılsınlar, çekinmesinler.  Kendimizi geliştirmek amaçlı katıldık.  Allah buralara kadar gelmemizi nasip etti.  Arkadaşlarımızda kendi yetenekleri doğrultusunda hutbe sunumu olabilir hafızlık olabilir, ezan okuma olabilir. Bu tür yarışmalara katılsınlar.”diye konuştu.
Manisa açısından bu yarışmanın güzel olduğunu ifade eden Devrik, “Çok mutlu olduk.  İnşallah hem bize hem de başka arkadaşlara bir yol açmış oluruz. İlk başlarda derece maksatlı girmedik ama ilden sonra bölgeye güzel bir çalışma yaptık. Bölge de nasip oldu. Final için hazırlık yaptık. Bekliyorduk işin açıkçası. İyi de hazırlık süreci geçirdik.  Beklediğimiz gibi de oldu çok şükür.”ifadeleri kullandı. Devrik, ödül töreninin 1-7 Ekim tarihleri arasında Ankara’a düzenlenecek olan Cami ve Din Görevlileri Haftası kapsamında yapılacağını vurguladı. 

Yorumlar (0)
17
az bulutlu