ZABITADAN ZİNCİR MARKETLERE DENETİM VE PARA CEZASI  

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde il genelinde bulunan marketlerde etiket denetimi gerçekleştirdi. Yerel ve zincir marketlerde

Genel 05.07.2022, 15:46
ZABITADAN ZİNCİR MARKETLERE DENETİM VE PARA CEZASI  

etiket fiyatları ile kasa fiyatlarını karşılaştıran ekipler, tutarsız fiyat ve ürünlere ceza yağdırdı.  

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ile Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi
Başkanlıklarına bağlı Zabıta ekipleri denetimlerini sürdürüyor. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde de etiket denetimleri gerçekleştiriliyor. 
Bu kapsamda il genelinde bulunan yerel ve zincir marketlerde etiket fiyatları ile kasa fiyatlarını karşılaştırdı. Ürünlerin evraklarını da kontrol eden ekipler, etiketlerin ve ürünler hakkında mağaza yetkililerini de bilgilendirdi. Bazı marketlere ise para cezaları yazıldı. 
Kontrollerin sıklıkla devam edeceğinin bilgisini veren ekipler, vatandaşların da etiketlere karşı duyarlı olmalarını istedi.


 

Yorumlar (1)
Manisalı 2 ay önce
4 ay önce fiyatlar fırlarken de, denetimler ve haberleri tavan yaptıydı, Millete, ''fiyatları düşüreceklermiş, olay enflasyon değil 3-5 stokçu'' algısı oluşturup, iktidar partisi ve küçük ortağını ekonomi alanında yıpranmamasına çalışılmıştı. Şimdi maaşlara zamlar verildi ya, kepçeyle geri alma dönemine girildi artık, örneğin Çay'ın kilosu 45-50 liraya çıkmıştı, şimdi maaş zamlarının kepçeyle geri alma dönemine girildi ya 72 lira oldu Çay! Milleti ikinci avutma görüntüleri. Neyini denetliyorsun hadi ilk zam gelen Çay'ın fiyatını çek 72 den 40 a, çekebilecek misin? Daha cebe koymadan almaya başladılar...
28
açık