YUNUSEMRE BELEDİYESİ'NDEN SOKAK HAYVANLARI SORUNU İÇİN DEV ADIM 

banner297

Yunusemre Belediyesi’nin çok kapsamlı, büyük bir Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Parkı ve Rehabilitasyon Merkezi için harekete geçti. Merkezin Yuntdağı’na yapılması planlanıyor.  

Genel 23.11.2022, 21:49
YUNUSEMRE BELEDİYESİ'NDEN SOKAK HAYVANLARI SORUNU İÇİN DEV ADIM 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısında sokak hayvanlarının, sokaklardan barınaklara alınması konusunda belediyelerin çalışma yapmalarını istemesinin akabinde Yunusemre Belediyesi’ni başlattığı çalışmaları hızlandırdı. 
Planlamaya göre Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Parkı ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi Yuntdağı’nda hayata geçirilecek. 
Yunusemre Belediyesi’nden önümüzdeki günlerde resmi açıklama yapılması beklenirken, yapılacak olan merkezin on binlerce metrekarelik dev bir alanı kaplayacağı öğrenildi. 
Merkez içinde kapalı ve açık bölmeler, ilk kabul bölümü, tehlikeli tür birimi, karantina, hasta bakım, yavrulu anne, hayvan müşahede, kuş evi, kedi evi, mama üretim evi, büyükbaş operasyon bölümü, hayvanların bulunduğu birimden ayrı olarak muayene odası, ameliyat odası, bakıcı evi, işçi odası, duş, depo, tuvalet, veteriner hekim odası, idare odası ve hayvan mezarlığı yapılması planlanıyor. 
Projeyle Manisa’daki sokak hayvanları sorununa neşter vurulması amaçlanıyor.   
 

Yorumlar (13)
Ziyaretçi 1 hafta önce
İnşAllah seçimden önce tamamlanır
Manisalı 1 hafta önce
Nihayet. İnşAllah lafta kalmaz, bir an önce yapılır. Bu arada yapılacak yer iyi seçilsin, müthiş koku yayar.
Manisa 1 hafta önce
Köpeklerden Bozköyde insanlar nereden yürüyeceğini şaşırmış durumda
Sinem 1 hafta önce
Hayvanları tesis adı altında dağa taşa atacaksınız insanların gidemediği yerde istediğiniz rahat rahat yaparsınız burada göz önünde rahat öldüremiyorsunuz orada isteğiniz gibi ölüme terk edersiniz bu süslü sözlere bizim karnımız tok
Hayvan sever ama 1 hafta önce
Muradiye mah her yer köpek biran önce tamamlanıp toplansa herkes için çok iyi olacak. Çocuklar okula gidemiyor korkularindan
Hakan Aycan 1 hafta önce
Ben şahsen bi vatandaş olarak inanılmaz derecede rahatsızım.binkere çocuklarımız bunlar yüzunden okula gidemiyorlar .ben şahsen 3 kez dilekçe verdim sokak köpekleri toplansın diye ama dinleyen kim...
Ziyaretçi 1 hafta önce
Güzel çalışma. Hızlandırılmalı ve sokaklar başıboş köpeklerden arındırılmalı.
Pati sever 1 hafta önce
Patili dostlarımizin daha iyi şartlarda yaşayacağı ; gerek insanlar, gerek sürücüler için tehlike oluşturan durumdan kurtarmak için attığınız adımda muvaffak olmanızı dilerim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın