Yuntdağı’nda felaketin eşiğinden dönüldü

banner297

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bağlı Çamlıca Mahallesi'nde çıkan orman yangını İtfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle büyümeden söndürüldü. Vatandaşların da katıldığı söndürme çalışmasının görüntüleri, felaketin eşiğinden dönüldüğünü ortaya koydu. 

Genel 27.07.2022, 00:28 27.07.2022, 00:37

Yunusemre ilçesine bağlı Yuntdağı bölgesindeki Çamlıca Mahallesi’nde saat 17.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı. İhbar üzerine bölgeye orman bölge müdürlüğüne ait 4 arazöz ve 1 helikopter sevk edildi. Yangın söndürme çalışmalarına, orman ekiplerinin yanı Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri de destek verdi. Ekiplerin hızlı ve yoğun mücadelesi sonrası alevlerin etrafı kısa sürede çevrilerek, yangın kontrol altına alındı. 
GÖRÜNTÜLER TEHLİKENİN BOYUTUNU GÖZLER ÖNÜNE SERDİ 
Yangınla esnasında çekilen görüntüler Yuntdağı'nda felaketin eşiğinden dönüldüğünü ortaya koydu. Vatandaşların da yardımıyla yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Yangın esnasında sert rüzgar olmaması ekiplerin işini biraz daha kolaylaştırdı. Bölgedeki sık ormanlık alanlar böylece alevlerin tehdidinden kurtarılmış oldu.
 

Yorumlar (0)
25
açık