VALİ, SKANDAL ÇEVRE FELAKETİYLE İLGİLİ BÜROKRATLARI TOPLADI

banner297

Su kirliliğine yol açan işletmeler ve hafta sonu meydana gelen yangınla ilgili uygulanan cezalar ile bu tip olayların tekrar etmemesi amacıyla alınacak yeni tedbirler Vali Karadeniz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda görüşüldü.

Genel 06.07.2022, 10:45 06.07.2022, 11:29
VALİ, SKANDAL ÇEVRE FELAKETİYLE İLGİLİ BÜROKRATLARI TOPLADI

İlimizde çevre kirliliğine yol açan işletme ve kişiler ile hafta sonu meydana gelen yangınla ilgili Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. 
Toplantıya; Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Soma Kaymakamı Fatih Akkaya, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü M. Melik Kara, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Funda Karaboran, Muradiye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık ve ilgililer katıldı.
Toplantıda, atık suların kanallara deşarj edilerek su kirliliğine sebebiyet verilmesi ve hafta sonu bir tesiste yaşanan yangınla ilgili uygulanan cezalara ilişkin konular görüşülerek bu tür olayların yeniden yaşanmaması amacıyla alınacak olan yeni tedbirler karara bağlandı.
Vali Karadeniz toplantıda, çevreyi korumak amacıyla alınacak yeni tedbirleri görüşerek karara bağladıklarını belirterek, çevre kirliliğine sebebiyet veren kişi ve kurumlarla ilgili gerekli cezai işlemlerin de uygulanmaya devam edeceğini ifade etti. 

Yorumlar (2)
Heman 1 ay önce
sayın valim.
çevreyi kirletenleri ihbar edenlere para ödülü verin. ödül parasını da işletmeden tahsil edin. çevre kirliliğinin önüne geçilebileçeğini düşünüyorum. bu yorum sayfasında daha önce biri böyle bir öneri dile getirmişti aynen ona katılıyorum
Bekleyici 1 ay önce
Ben beklemeye devam ediyorum.
34
az bulutlu