Vali Karadeniz İl Jandarma Komutanını ağırladı

banner297

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 183. Yıldönümü kapsamında Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım ve personelini ağırladı. Vali Karadeniz, çeşitli hediyeler takdim etti. 

Genel 14.06.2022, 14:23
Vali Karadeniz  İl Jandarma Komutanını ağırladı

Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, “Jandarma Teşkilatı tüm yurtta emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasında çok büyük çabalar sarf etmiş çok büyük mücadeleler vermiştir. Tarihimizin birçok yerinde biz Jandarma Teşkilatı olarak milli vazifelerin her birinde yer aldık ve bundan sonra da almaya devam edeceğiz. Jandarma Teşkilatımız 2016 yılında İçişleri Bakanlığı’na bağlanmıştır ve İçişleri Bakanlığının bünyesinde çalışmaya devam etmektedir. Vatan mücadelesinin her noktasında biz jandarma olarak varız ve bundan sonra da var olmaya devam edeceğiz. Hep birlikte bu gücü ülkemiz için harcamaya devam edeceğiz, sizlerle, diğer kamu personelleri ile uyum içinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

Jandarma Teşkilatının kuruluş yıldönümünü tebrik eden Vali Karadeniz, “Jandarma Teşkilatı mahiyeti itibari ile görev olarak tüm yurda yayılmış, emniyetin görev alanının dışında kalan tüm vatan parçasında görev yapmaktadır. Bu anlamda gerçekten çok zor ama bir o kadar da önemli bir görevi ifa etmektedir.  Özellikle son yıllarda ülkemizin yaşamış olduğu terör olaylarında en fedakâr mücadeleyi veren kurumlarımızın başında yine jandarma teşkilatımız gelmektedir. Zaman zaman bu mücadelenin sınır ötesine kaydığı dönemler, anlar da olmuştur. Bu bakımdan jandarmanın varlığı ülkemizin güvenliği, trafik emniyetinin sağlanması, terör olaylarının önlenmesi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Şehit olmuş jandarma personeline Allah’tan rahmet diliyorum ve bu kutsal görevi ifa eden jandarma personelimize de teşekkür ediyorum.  Kuruluş yıl dönümünüz kutlu olsun.” Dedi.

Yorumlar (0)
26
açık