Turgutlu OSB'ye atık su arıtma tesisi yapılacak

banner297

Manisa'nın Turgutlu ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi'ne (OSB) atık su arıtma tesisi yapılacak.

Genel 22.06.2022, 14:20
Turgutlu OSB'ye atık su arıtma tesisi yapılacak

MANİSA (AA) - Turgutlu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hami Özer, gazetecilere, hazırladıkları atık su arıtma tesisi projesinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2022 yılı yatırım programına alındığını söyledi.

84 firma ve yaklaşık 7 bin 600 kişinin istihdam edildiği OSB'de yapılacak arıtma tesisinin 154 milyon 500 bin liraya mal olacağını belirten Özer, projeyi 2023 yılı sonunda tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

Özer, projede emeği geçenlere ve destek veren yetkililere teşekkür etti.

Yorumlar (2)
Atık sorunu 2 hafta önce
OSB varsa elbette Atık Arıtma olacak. Eğer 3. dünya ülkesi filan değilseniz atık arıtmasız osb yaptırmazlar dünyanın hiç bir yerinde. Bizde Muradiye osb nin yok, sonuç ne, Muradiye de kokudan durulmuyor, Gediz nehri kimyasala bulanıyor. Ülkede Adalet işlese, Arıtma açılmadan osb açana işletene yaptırım olur.
Mustafa 2 hafta önce
Salihli'de geçen Alaşehir den gelen dereden zehir akıyor Akhisar'dan geçen gördük çayı zehir akıyor akhisar'a yapılan Süleymanlı zeytin OSB de arıtma yok ama bı sürü faprika var bunlardan asitli su akıyor ve suda birtane canlı yaşamıyor bu faprikalara russat vermeden önce bu alana neden arıtma tesisi yapılmıyor arıtma tesisi Yok ama bı sürü faprika var
29
açık