Tufan Akan’la Berk Mersinli arasında transfer görüşmesi mi? 

banner297

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Cumhur ittifakından istifa etiğini iddia ettiği 50 kişiye partisine katıldığını açıklamıştı. Yapılan törenin ardından Tufan Akan’ın Ak Parti eski İl Başkanı Berk Mersinli ile yaptığı baş başa görüşmeyi sosyal medya hesabından paylaşması, akıllara “Transfer görüşmesi mi? sorusunu getirdi.    

Genel 13.12.2022, 14:02 13.12.2022, 14:32
Tufan Akan’la Berk Mersinli arasında transfer görüşmesi mi? 

MURAT YALÇIN 
İyi Parti önceki gün basına bir haber servis etti. İddiaya göre Manisa’da Cumhur ittifakından istifa eden 50 kişi, İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan’ın Laleli Mahallesi’nde düzenlediği toplu üye kaydı töreniyle İYİ Parti’ye katılmıştı. 
Toplu üye kaydı töreninde konuşan İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, “İYİ Parti, Yunusemre ilçemizde günden güne büyümeye devam ediyor. Biz çocuklarımızın geleceği için, gençlerimizin huzuru için, kadınlarımızın kendilerini güvende hissettiği bir ülke yaratmak için çalışıyoruz. İşsizliğin son bulduğu, hukukun üstünlüğü ilkesinin yeniden tesis edildiği, kuvvetler ayrılığının yürürlüğe konduğu bir Türkiye için elimizi taşın altına koyuyoruz. 2023 seçimlerine kısa bir süre kaldı. 2023’te bu kirli düzen değişecek, İYİ Parti’nin işinin ehli kadroları Türkiye’ye yeniden güneşin doğmasını sağlayacak. Tüm Yunusemre'yi ve Manisa'yı İYİ Parti saflarına davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
BERK MERSİNLİ İLE NE GÖRÜŞTÜLER? 
Tufan Akan’ın sık sık yaptığı ziyaretlere bir yenisi daha eklendi. Akan, daha önce Ak Parti’de il ve ilçe başkanlığı yapan, halen partide çeşitli görevleri devam eden Berk Mersinli’yi ziyaret etti. Üstelik bu görüşme sosyal medyadan da paylaşıldı. 
Tufan Akan’ın paylaşımın altına bir de şu notu iliştirdi: İş insanı-Siyasetçi değerli dostum Berk Mersinli’ye yeni işyerinde hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. 
Misafirperverliği için teşekkür ediyorum.” 
Akan’ın Berk Mersinli için özellikle siyasi sıfatından ziyade iş insanı sıfatını kullanması dikkat çekici. Ancak bu ziyaret akıllarda soru işaretleri bıraktı. Berk Mersinli İyi Parti’ye mi geçiyor soruları doğal olarak soruldu.
Tufan Akan geçtiğimiz günlerde Deva ve Gelecek Partilerinin ilçe başkanlarını transfer ederek yönetimine almıştı. Parti içindeki ağırlığı her geçen gün daha da hissettiren Tufan Akan’ın il başkanlığı için de ismi geçiyordu. Akan’ın Yunusemre Belediye Başkanlığını hedeflediği biliniyor. Bazı iddialara göre ise Akan, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına da soyunabilir. Bütün ihtimaller siyasi kulislerde konuşulmaya devam ediyor.   


 
 
 

Yorumlar (3)
manisalı 2 ay önce
Yalan yanlış haber yapıp Berk Başkanın adını kullanmayın.
taner 2 ay önce
şu muhsinin de yanaşmadığı siyasi parti kalmadı.
metin 2 ay önce
sanki messi ile ronaldo