TPAO Manisa’dan sonra 2 sahada daha petrol arayacak

banner297

TPAO, Gaziantep'te 15 bin, Mardin'de ise 61 bin hektarlık alan için 5 yıl süreyle geçerli olan petrol arama ruhsatı aldı. Antalya'da 3, Manisa'da 1 ve Kahramanmaraş-Gaziantep sınırında bulunan 1 sahada çalışma yapması amacıyla verilen ruhsatların geçerliliği 5 yıl olarak belirlenmişti.

Genel 08.10.2022, 12:35
TPAO Manisa’dan sonra 2 sahada daha petrol arayacak

Türkiye, enerjide dışa bağımlılığı bitirmek için çalışmalarını sürdürüyor.
Çalışmalar hız kesmeden devam ederken, karada ve denizde bulunan tüm noktalarda petrol keşifleri yapılıyor.
Gaziantep ve Mardin'de petrol aranacak
Son olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün petrol hakkına müteallik kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
Karar kapsamında, TPAO'ya Gaziantep'te 15 bin 409 hektarlık saha ile Mardin'de 61 bin 497 hektarlık saha için petrol arama ruhsatı verildi.
Ruhsatların, 5 yıl süreyle geçerli olacağı aktarıldı.
Ağustos ayında 5 sahaya ruhsat verildi
Dünya enerji kriziyle savaşırken, Türkiye ise kendi kaynaklarına yönelmeye devam ediyor.
Geçtiğimiz ağustos ayında 5 saha için petrol arama ruhsatı verilmişti.
Antalya'da 3, Manisa'da 1 ve Kahramanmaraş-Gaziantep sınırında bulunan 1 sahada çalışma yapması amacıyla verilen ruhsatların geçerliliği 5 yıl olarak belirlenmişti.
Adana'da 7,5 milyon varil petrol
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, petrol keşfinin açıklandığı Adana'da 7,5 milyon varil petrolün bulunmasının üzerine yeni keşiflerin sinyalini vermişti.
 
 

Yorumlar (1)
Peynir Gemisi 2 ay önce
20 yıldır bulunup çıkarılmamış, yolculuk görünen seçime aylar kala 'petrol arıyoruz bulduk vs' karnımız tok artık algıya. Adana da 7,5 milyon varil bulunmuş! piyasa bu veriye tepki verdi mi? Fiyatlar 'bulduk' diye indi mi? Hadi ordan başka kapıya, üretimin ana hammaddesi Motorin tekrar 30 tl sınırında, bir de çıkmış diyorlar ki 'ekin dökün çiftçilik yapın' çiftçilik mazot ile yapılır laf ile değil. Süt ürünlerine zam geleceği söylendiği için sabah gidip kredi kartı ile 2 kilo alayım dedim, son aldığımda 99 lira olan peynir 144 lira olmuş. yeter artık, düşün ülkenin yakasından, kendinize ve yancılarınıza trilyonları akıtırken millet 1 lira için market market geziyor.