Toplum Gönüllüleri İstanbul Maratonunda Manisa’yı temsil etti

banner297

Toplum Gönüllüleri Vakfınca İstanbul’da düzenlenen Maratona katılan 6 bin kişiden birisi olmayı başaran Manisalı Para yüzme sporcusu Mehmet İlerü, tekerlekli sandalyesiyle katıldığı maratonda kendisine 7 toplum gönüllüsü refakat etti.

Genel 06.11.2022, 13:49
Toplum Gönüllüleri İstanbul Maratonunda Manisa’yı temsil etti

Haber: Ahmet ÜNSAL

Para yüzücü sporcusu Mehmet İlerü, Altunizade-Fatih Sultan Mehmet-Kabataş-Vodafon park-Dolmabahce-Kabata-Kenndy CAD.-yeni kapı biten 15 kilometrelik İstanbul Maratonun sonunda kendisine yardımcı olan Toplum gönüllüleri bireylerine teşekkür etti.
Toplum Gönüllerinin projelerinin içerisinden bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Mehmet İlerü; “Toplum Gönüllüleri Vakfı, 20 yıldır, gençlerin potansiyellerini keşfetmesine yardımcı olarak, onları eğitimlerle güçlendirip projeler üretmelerini sağlarken aynı zamanda barınma, burs, kültür-sanat gibi ihtiyaçlarına da destek oluyor. Buraya yapılan küçük bağışlarla bir çok gencimiz kendisini ulaşamayacağı yerlerde bulma fırsatını yakalayabiliyor. Beni en çok etkileyen yönü bu gençlerin sayısının arttırılmasında öncü olan Toplum Gönülleri Vakfının çatısı altında bulunuyor olmamdır. Herkesi buraya bağış yapmaya davet ediyorum. Bundan sonra ne yapılması gerekiyor o projelerde canla başla çalışacağım” dedi 
Maraton da hedeflenen 1 milyon TL‘lik bağış rakamına şimdilik 580 kişinin katkı sağladığına işaret edildi.

NEDEN KOŞTULAR

Mehmet İlerü binlerce kişinin neden koştuğuna da açıklık getirerek; “Ülkemizin gençleri maddi olanaksızlıklar nedeniyle barınma, gıda, kültür-sanat etkinliklerine erişim gibi imkanlara ulaşmakta zorlanmaktadır. Benim hayalim diğer dünya gençlerinin ulaşabildiği bu fırsatlara ülkemiz gençlerinin de ulaşabilmesine katkı sağlamaktır. Bu kampanyadaki amacım ulaşabildiğim en yüksek miktarda bağış toplayarak olabildiğince çok gencimize destek olabilmektir.” dedi.


 

Yorumlar (0)