TDP Genel Sekreteri Manisa'da açıklamalarda bulundu  

banner297

Manisa’da partisinin il başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısına katılan TDP Genel Sekreteri Teoman Mutlu, burada yaptığı açıklamada, muhalefet partilerini topa tuttu. Mutlu, muhalefetin koltuk derdinde olduğunu söyledi.

Genel 04.07.2022, 13:59
TDP Genel Sekreteri Manisa'da açıklamalarda bulundu  

Türkiye Değişim Partisi Genel Sekreteri ve Teşkilat Başkanı Teoman Mutlu, parti binasında düzenlenen basın toplantısında, hem ekonomiyi değerlendirdi hem de 6’lı masayı eleştirdi.
Muhalefet partilerini topa tutan Genel Sekreter Teoman Mutlu, “Üretemeyen muhalefet partileri altılı bir masanın etrafında toplanmış hangi koltuğu ben alırım hangi bakanlığı ben veririm hangi aday hangimizin olsun böyle bir duruma düşmüşlerdir ve çözüm bulamaz hele gelmişlerdir.  Maalesef ekonomi o kadar kötü ki koltuk kavgası, bakanlık kavgası yapacaklarına ekonomiye çözüm bulup halkın  derdine dermen  olmaya uzak hale gelmişlerdir” diye konuştu
Teoman Mutlu, ülkemizde yaşanan ekonomik kaygıların gün geçtikçe  kendisini derinden hissettirdiğini belirterek, “Maalesef üretemiyoruz.  Ürettiğimiz gibi insanların alım gücünü de kaybettiğini de görüyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün 1923 yılında İzmir’de belirttiği üzere ‘Askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun eğer ekonomi ile taçlandırılmazsa kazanılan  zaferler hiçbir zaman kalıcı olmaz.” Türkiye Değişim Partisi olarak milli ekonomiyi sonuna kadar destekliyoruz ve savunuyoruz. 5 T formülümüzle Türk ekonomileri kaygılarını yeniden kazanmayı hedefliyoruz.  Tarım, turizm, teknoloji,  ticaret ve tekstil her zaman güzel olursa ülkemizi refah seviyesini  çok farklı noktalara  getirecektir” dedi.
“275 BİN YATAK KAPASİTELİ CEZAEVLERİMİZDE 310 BİNİN ÜZERİNDE VATANDAŞ VAR”
Pandemi sürecinde adaletin doğru işlemediğini ifade eden Mutu, “Yargılamalar kısa ve yerinde olmadığı için bir sürü vatandaşımız şu an mağdur durumdadır. Türkiye Değişim Partisi olarak biz kesinlikle siyasi değil vicdani olarak bir çağrıda bulunuyoruz. 9 Mayıs tarihinden itibaren sayın genel başkanımız Mustafa Sarıgül’ün yaklaşık 40 tane ilde 40 cezaevi önünde genel  bir af çağrısı olmuştur. Bu çağrı siyasi değil vicdani bir çağrıdır.  275 bin yatak kapasiteli cezaevlerimizde şu an 310 binin üzerinde vatandaşlar yatmaktadır.  Biz demiyoruz ki terör, uyuşturucu baronlarını serbest bırakalım. Fakat pandemi döneminde ticareti iyi gitmeyen yüzlerce, binlerce çeklerden yazılmış çeklerden dolayı mağdur olan ve içeride yatan vatandaşlarımız var. Dolayısıyla genel af çağrımızı buradan bir kez daha yeniliyoruz” ifadelerini kullandı
EYT konusunda da değerlendirmelerde bulunan Mutlu, “EYT’lilerin 30 yıldır yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için her platformda bunu dile getirmeye çalışıyoruz. Çünkü emeklikte yaşa takılanlara verilmiş bir söz vardır. Bu hakkın her seçim zamanında söz verildiği halde yapılmaması da maalesef düşündürücü bir  durumdur” ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
40
açık