banner298

Tarkan konseri bu akşam Gündoğdu Meydanı'na  

banner297

İzmir'in kurtuluşunun 100'üncü yılında Tarkan'ın konser vereceği Cumhuriyet Meydanı yakınlarındaki sahnenin yıkılmasının ardından konserin, Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleşeceği açıklandı. Ünlü sanatçı nu akşam sahneye çıkacak. Konsere Manisa’dan da çok sayıda kişi gidecek. 

Genel 09.09.2022, 12:01
Tarkan konseri bu akşam Gündoğdu Meydanı'na  

İzmir’in Yunan işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümü olan 9 Eylül tarihinde Konak Cumhuriyet Meydanı yakınındaki Kordonboyu’nda ünlü sanatçı Tarkan’ın vereceği konser öncesi kurulan sahnedeki dev platform dün akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen bir sebeple büyük bir gürültüyle çöktü. Facianın eşiğinden dönülen olayın ardından adrese çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edilirken, 1 kişinin hafif yaralandığı öğrenildi. Kazanın ardından çöken çelik platformun sökümüne de başlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye araçları ve 6 adet vincin yeni bir kaza riskine karşı sabitlediği platform parça parça kaldırılıyor. Kordon'daki şiddetli rüzgar sebebiyle önce platformdaki brandaların kaldırılacağı, ardından da sahnedeki sistemlerin parça parça kaldırılacağı öğrenildi.

Konser Gündoğdu'ya taşındı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile konserin Gündoğdu Meydanı'nda yapılacağını bildirdi. Başkan Soyer açıklamasında, "Zafer coşkumuz engel tanımaz. Megastar Tarkan konseri, Gündoğdu Meydanı'nda, Türkiye tarihinin en görkemli sahnesinde olacak. Tüm Türkiye’yi yarın akşam ikinci yüzyılın başlangıcına tanıklık etmeye davet ediyorum" sözlerine yer verdi.

Tarkan, İzmir'den mesaj verdi
Öte yandan ünlü şarkıcı Tarkan da, İzmir'de kaldığı otel odasından bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. Tarkan paylaşımında, "Güzel İzmir. Yarın akşam Gündoğdu Meydanı’na hepinizi bekliyorum. Nazarımız da çıktığına göre İzmir’in kurtuluşunun 100. yılını büyük bir coşkuyla kutlayabiliriz" açıklamasında bulundu.
Manisa’dan çok sayıda kişi konsere gidiyor 
Tarkan’ın İzmir konseri Manisa’da da büyük yankı uyandırdı. Manisa’daki Tarkan hayranları bugün İzmir’in yolunu tutmaya başladı. Çok sayıda Manisalının konseri izlemesi bekleniyor. 

Yorumlar (1)
Efe 4 hafta önce
Yunan (Emperyal güçler) Ege'nin köylerini kasabalarını yakıp yıkarak, canlara ve ırzlara kast ederek geri çekilip (Sözde!) denize döküldü. İBB Başkanı Tunç Soyer 100. yılında Tarkan'a binlerce lira verip hoplatıp zıplatacak. Ama Kadifekale'ye de PAGOS diyecek kadar bu denize döktüklerimize hayran. Selçuk ilçesinin adının önüne EFES ismini getirecek kadar (vatansever!) Yersen. O şehit ve gazilerin torunları da Kordon'a gidip Tarkanla coşacak, kendinden geçerek geçmişi yâd edecek. Ahh memleketim ah...
19
açık