Tanrıverdi yeniden sahaya indi 

banner297

Ak Parti’de milletvekilliği ve son olarak 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Hüseyin Tanrıverdi, erken seçim tartışmalarının alevlendiği son günlerde yeniden sahaya indi. Tanrıverdi’nin Manisa’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirmesi “Milletvekilliği istiyor” yorumlarına neden oldu.  

Genel 11.06.2022, 14:14 11.06.2022, 14:40
Tanrıverdi yeniden sahaya indi 

Ak Parti’nin Manisa’da kurucu kadroları arasında yer alan Hüseyin Tanrıverdi, 3 dönem milletvekilliği ve 2014 yılı yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığının ardından siyasete ara vermişti. Tanrıverdi ve ekibi, son günlerde hareketli ziyaret turlarına başladı. 
Tanrıverdi, Manisa’da çarşı turuna çıktı, esnaf ve sanatkarları ziyaret etti. Tanrıverdi hafta içinde de partililerle birlikte çeşitli nikah ve etkinliklere katıldı. Tanrıverdi’nin ziyaretleri yeniden siyasete dönmek istiyor yorumlarına neden oldu.   

HÜSEYİN TANRIVERDİ KİMDİR? 

4 Eylül 1956 tarihinde MANİSA’da doğan TANRIVERDİ, ilköğrenimini Kula’da, orta öğrenimini Uşak’ta, yüksek öğrenimini Gaziantep Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamladı.
1979’da işçi olarak çalışırken Hizmet-İş Sendikası’nı kurarak Genel Başkan sıfatıyla aktif sendikal mücadeleye başladı. 1979’dan itibaren Hizmet-İş’in genel başkanlığıyla birlikte HAK-İŞ Konfederasyonu’nun Genel Başkan Yardımcılığı dahil, çeşitli yönetim kademelerinde görev yaptı.
Ulusal ve uluslararası toplantı, genel kurul, sempozyum ve konferanslarda HAK-İŞ’i, Hizmet-İş’i ve ülkemizi temsil etti. ILO (Uluslararası Çalışma Örgütü)’nün konferanslarına aktif olarak katılan TANRIVERDİ, başta Türki Cumhuriyetler olmak üzere birçok ülkenin işçi sendikalarıyla da sosyal, sendikal ve kültürel alanlarda görüşmeler yaparak ikili anlaşmalara imza attı.
Türk dünyasının çalışma hayatına ilişkin katkıları nedeniyle Azerbaycan İşçi Sendikalarının önerisiyle ‘Azerbaycan Devlet Nişanı’na layık görüldü.
2000 yılında Akdeniz Gazeteciler Derneği’nce alanında ’Yılın Adamı’ seçildi.
2012 yılında 11. Avrupa Gazeteciler Derneği tarafından “onur ödülü” aldı.
Yine 2012 yılında Büyük Anadolu Birliği'nce düzenlenen 7. Uluslararası Altın 40 Ödülleri töreninde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili olarak, çalışmada sınır tanımadığı ve başarılarından ötürü "Yılın Çalışkan Siyasetçisi",
2014 yılında Vizyon 2023 Dergisi tarafından 2013’ün enleri ödül töreninde “Yerel Yönetimlere Hizmet Ödülü”ne layık görüldü.
‘Çalışma Hayatının Uluslararası Standartları ve Türkiye Gerçeği’, ‘Sendikal Profilden Türkiye Gerçekleri’ ve ‘Küresel Sömürünün Motoru: IMF’ adlı üç kitabı ile yerel yönetimler başta olmak üzere çeşitli konularda çok sayıda makale ve tebliğleri bulunmaktadır.
YOYAV (Yoksullarla Dayanışma Vakfı) Üyeliği, Gönüllü Teşekküller Vakfı Kurucu Üyesi, Kültürlerarası Araştırma ve Dostluk Vakfı (KARVAK) Mütevelli Heyeti Üyesidir.
22, 23 ve 24. Dönem AK PARTİ Manisa Milletvekili seçilen TANRIVERDİ 13 Haziran 2003’te TBMM tarihinde ilk defa Parlamentolararası Türkiye-Filistin Dostluk Grubu’nu kurdu ve başkanlığını yürüttü. Filistin’in BM nezdinde tanınmasında ve yardımların Filistinlilere ulaştırılmasında büyük katkıları oldu.
AK PARTİ 1. 2. 3. ve 4. Olağan Büyük Kongrelerinde MKYK üyeliğine seçildi. 2007 yılında Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevin getirilen TANRIVERDİ 5 yıl süreyle bu görevini yürüttü.
TANRIVERDİ evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar (4)
Hakkı 3 hafta önce
Yeter be arkadaş düşün milletin sırtından
Ozan Arif 3 hafta önce
Ne işin var kuyumcular sokağında, gir bakalım pazara konuşturacak mı millet? yediniz bitirdiniz ülkeyi...
xxx 3 hafta önce
eyvah eyvah 2
DD 3 hafta önce
siyasette yeni yüzler görmek ne güzel !
24
açık