Sokağı kazarken boruyu patlattılar! Tonlarca su boşa aktı 

banner297

Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Yenimahalle’de 4728 sokak üzerinde devam eden Telekominikasyon kablo hattı çalışması esnasında boru patladı. Vatandaşlar yetkililer ulaşamayınca konuyu sosyal medyaya taşıyıp yardım istedi. Yolların her yıl farklı bir firma ve farklı bir nedenle kazılması da tartışma konusu oldu. 

Genel 24.09.2022, 11:06 24.09.2022, 11:12

Haber: Ahmet ÜNSAL
Manisa’da her yıl olduğu gibi bu yıl da yollar kazıldı, gelişigüzel bırakılınca her yer çukurlarla doldu. Bir ok cadde ve sokak toz duman içinde… Vatandaşlar ise her yıl farklı bir kurum veya firma tarafından kazılan yollarla ilgili isyanda… Ama tepkiler boşa.   
Son örneği Yenimahalle’de yaşandı. 
4728 sokak üzerinde internet erişiminin yapılan kazı çalışması esnasında plansız çalışan iş makinesi kepçeyi su borusuna vurunca yerden adeta su fışkırdı. 
Sabah balkonlarında oturan vatandaşlar su patlağını bildirmek için Maski yetkililerine ulaşmaya çalıştı. Yaklaşık bir saat  boyunca tonlarca içme suyu boşa aktı.   
Sosyal medya üzerinden görüntüleri paylaşan vatandaşlar ise “Sesimizi duyan var mı?” diye yetkililere seslendi. 
KAZI NE ZAMAN BİTECEK? 
Vatandaşlar soruyor: Bu yollar her yıl neden kazılıyor? Kazılırken su borularının nerede olduğu belliyken neden patlıyor? İş makinesi operatörleri gelişigüzel mi kazı yapıyor? Bu kazılar ne zaman bitecek? Yollar ne zaman yapılacak? 
 

Yorumlar (0)