ŞEHİT FETHİ SEKİN ANISINA İRFAN MECLİSİNDE ANLAMLI ETKİNLİK

banner297

Şehit polis memuru Fethi Sekin, şehadetinin 5. yılında Manisa’da Manisa Elazığlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte anıldı.

Genel 17.01.2022, 21:13
ŞEHİT FETHİ SEKİN ANISINA İRFAN MECLİSİNDE ANLAMLI ETKİNLİK

Şehit Polis memuru Fethi Sekin, 5 Ocak 2017’de İzmir Adliyesine saldırı düzenlemek isteyen PKK’lı teröristlerle mermisi bitene kadar cesurca çatıştı. Kahraman polis, bir aracın arkasına gizlenen teröristin açtığı ateş sonucu, görev yaptığı adliye binasının önünde şehit oldu. Şehadetinin 5. yılında Manisa Elazığlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yunusemre Belediyesi İrfan Meclisinde anma etkinliği düzenledi. Etkinlikte Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi.
Etkinliğe Ağır Ceza Hakimi, Adalet Komisyonu Başkanı Şahap Mutlu, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Ege Elazığlılar Federasyonu  Başkanı Nejat Ak, Manisa Çevre Şehircilik İl Müdürü Eyüp Gül, Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Melih Melik Kara, Salihli Jandarma Komutanı Doğukan Karaaslan, Milli Emlak Müdürü Ali Kaymak, İzmir Selçuk İlçe Milli Eğitim İlçe Müdürü Cezayir Bilekli, Manisa  Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Fatih Öztürk, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kütüphane Daire Başkanı Hıdır Metin, 75. Yıl Mahallesi Muhtarı Aziz Çetintaş, STK temsilcileri, Manisa’da bulunan Elazığlılar ve çok sayıda davetli katıldı.
Ege Elazığlılar Federasyonu  Başkanı Nejat Ak  “Şehidimiz Fethi Sekin’i 5. ölüm yıl dönümü nedeniyle İzmir’de de yaptığımız mevlidi serif-i  3. Manisa’da gerçekleştirdik. Manisa Elazığlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erhan Doğan ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. Etkinliklerimizi ileri taşıyarak şehitlerimizi anmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.
Elazığlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erhan Doğan ise “Anneler bazen çocuk değil kader doğulur. Fethi Sekin’in kaderinde de şehit olmak varmış. Bir çok insanın hayatını kurtarmak varmış. Bugün burada Fethi Sekin’i anma programı gerçekleştirdik. Katılım yoğundu. Katılan davetlilere teşekkür ederim” diye konuştu.
Şehit polis memuru Fethi Sekin’in amca oğlu Bilal Sekin ise “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu akşam Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Fethi Sekin ve tüm şehitlerimizin mekanları cennet olsun” dedi.

Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu