SARUHANLI BELEDİYE BAŞKANI HAKKINDAKİ İDDİALARI YANITLADI 

banner297

CHP’li Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, MHP İl Başkanı Murat Öner’in hakkındaki açıklamalarına yanı verdi. CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av.Yalçın Arcak ise eşinin Maski’ye iş başvurusunda bulunduğu iddiasıyla ilgili “Partimden ilçe başkanı seçildikten sonra herhangi bir belediyeye, kuruma, ben veya akrabamın iş başvurusu olmuş mudur bir araştırsınlar. Eğer benim belediyelerin herhangi birinde çalıştığını ispat etsinler ilçe başkanlığından istifa ederim.” dedi.  

Genel 26.05.2022, 20:57
SARUHANLI BELEDİYE BAŞKANI HAKKINDAKİ İDDİALARI YANITLADI 

CHP’nin iddialarıyla ilgili MHP’den ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden gelen açıklama ile iddialara CHP’den yanıt geldi.  
CHP Manisa il başkanlığında düzenlenen basın toplantısına CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP’li Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av.Yalçın Arcak, CHP Saruhanlı İlçe Başkanı Hasan Levent, belediye meclis üyeleri, kadın kolları, gençlik kolları üyeleri ve partililer katıldı.
 
SARUHANLI BELEDİYE BAŞKANI BİLGİN İDDİALARA YANIT VERDİ
Basın toplantısında söz alan CHP’li Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, MHP il ve ilçe başkanın kendisiyle ilgili iddialarına belgelerle yanıt verdi. 
2019 yerel seçimlerinde belediye başkanı seçildikten sonra bu tür iddialar ve iftiralar ile muhatap olduğunu dile getiren belediye başkanı Bilgin açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “MHP Manisa İl Başkanlığında yapılan basın toplantısında İl Başkanı Sayın Murat Öner’in şahsım ve Saruhanlı Belediye Başkanlığı hakkındaki; gerçeğe aykırı, hukuka aykırı, ahlaka aykırı açıklamalarını Milliyetçi Hareket Partisi adına üzüntüyle izledim. 2019 yılından bu yana sosyal medya üzerinden sayısız tehdit, sahte hesap ve muhtelif iftira kampanyasının muhatabı oldum. Adeta aşağı baksam şikayet edildim, yukarı baksam şikayet edildim. Bu şikayetler nedeniyle sayısız müfettiş incelemesi, ön araştırma ve ön incelemenin de muhatabı oldum. Tüm bu hukuksuzluklara karşı gerekli yasal başvuruları yaptım, benden istenen belge ve bilgileri eksiksiz sundum, ifadeleri verdim. Netice olarak, her ne kadar İçişleri Bakanı tarafından hakkımda bir kısım soruşturma izinleri verilmişse de Danıştay 1. Dairesi’nin kararlarıyla bu kararlar kaldırılmıştır. Sayın Murat Öner’in toplantıda ‘28.05.2021 tarihli rapor’ dediği rapor 26.05.2021 tarihli rapordur. Bu rapora dayalı olarak bakan tarafından hakkımda verilen soruşturma izni Danıştay 1. Dairesi tarafından 25 Ocak 2022 tarih ve 2022/132 E.- 43 K. sayılı kararla kaldırılmıştır. Tekrar ifade etmeyi yararlı görüyorum: Soruşturma izni, yüksek mahkeme tarafından kaldırılmıştır. Saruhanlı ve şahsım hakkında geçmişten bu yana ileri sürülen tüm iddiaların nedeni, siyasi yenilmişlik hissi ve şahsi menfaatlerin zarar görmesidir.  Üç dönem yani 15 yıl boyunca Saruhanlı Belediyesi'ne AKP’den seçilen belediye başkanı yönetmiştir. Ancak, son seçimde AKP’li belediye başkan adayı seçimi kazanamamıştır. Bu aynı zamanda AKP ile MHP tarafından oluşturulan Cumhur İttifakının da seçimi kaybetmesi anlamına gelmektedir. MHP, 2019 Mahalli İdare Seçimlerinde Saruhanlı İlçesinde belediye başkan adayı çıkarmamış ve AKP’nin desteklemiştir. Ancak her şeye rağmen büyük bir oy farkı ile halk beni Saruhanlı Belediye başkanı olarak seçmiştir. İlçedeki siyasi rakipler bu yenilgiyi il başkanlıklarına, il başkanlıkları da parti genel merkezlerine izah edememektedir.”
‘ALLAH, DOĞRUNUN YANINDADIR’
Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin açıklamasının son kısmında MHP İl Başkanı Murat Öner’e seslenerek sözlerini şu cümlelerle sonlandırdı: “Devamında, hakkımda asılsız birçok ihbar mektubu, iddia ve karalama kampanyası arka arkaya gelmiştir. Ancak, ‘Allah, doğrunun yanındadır’. Son günlerde Saruhanlı’da elden ele dolaşan bir ses kaydında konuşan kişiler, hurda alım satımı konusunda bana nasıl kumpas kurulduğunu, sahte delil yaratıldığını, kimler eliyle bu sahte delillerin uygulamaya konulduğunu, Saruhanlı Kaymakamı ve incelemeyi yapan baş kontrolörün nasıl yanıltıldığını en ince ayrıntısına kadar anlatmaktadır. Bu ses kaydıyla ilgili de başvurumu yargı makamlarına ilettim. Sayın Murat Öner’in açıklamasında yer alan ‘Saruhanlı Belediyesini bire bir takip ediyoruz’ beyanına değinmek isterim. Daha elindeki yazıyı bile okuyamayan sayın Öner’e sesleniyorum. Bizi takip etmeye devam edin, belki şahsi menfaat için değil, kamusal menfaat için belediyecilik yapmayı öğrenirsiniz.”

CHP’Lİ ARCAK EŞİYLE İLGİLİ İDDİALARA YANIT VERDİ
Basın toplantısında söz alan CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av.Yalçın Arcak, MHP’li yöneticilerin basın açıklamasındaki eşiyle ilgili iddiaları yanıtladı. 
CHP’li Arcak açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “MHP il ve ilçe başkanı garabetlerle dolu bir açıklama yaptılar. Siyasi ve hukuk cevap veremediler. Ancak iftira atmaya yeltendiler. Biz onların büyükşehir belediye başkanını 3 günden beri yerin dibine sokuyoruz, ama onlar bizim belediye başkanımıza saldırmaya çalıştılar. Ancak şöyle bir durum var ki onların 3 günde cevap veremedikleri iddialara biz 3 saat içerisinde cevap verdik. Önlerinde kendi hazırlamadıkları yazıyı okumaktan acizler, kendilerinin önlerine getirilen yazıyı okuyarak bir basın açıklaması yaptılar. Bana eşim üzerinden bir saldırı da bulundular. Dediler ki ‘MASKİ’ye başvurmuş. İşe alınmamış. Sancısı bu yüzden’ şeklinde iddialarda bulundular. Biz evlenmeden önce 2017 tarihinde genç bir avukat çalışmak için bunların liyakat anlayışına güvendiği için başvuru yapmış. Yıllar sonra çağrılmış. Sonra o genç avukat gitmiş demiş ki ‘Ben ofisi açtım. Çalışıyorum. Siyaset yapıyoruz. Bu sebepten istemiyoruz’ demiş. Şimdi o zamanlarda genç bir kadın bir avukatın MASKİ’ye iş başvurusu yapması suç mudur? Partimden ilçe başkanı seçildikten sonra herhangi bir belediyeye, kuruma, ben veya akrabamın iş başvurusu olmuş mudur bir araştırsınlar. Eğer benim belediyelerin herhangi birinde çalıştığını ispat etsinler ilçe başkanlığından istifa ederim. Bu ahlaksızlıkları kenara bıraksınlar. Ama şu bir gerçek ki birçok AKP’li ve MHP ilçe başkanları çocuklarını, akrabalarını kendi belediyelerinde işe soktular. Önce kendilerine baksınlar.”

“DAĞ FARE DOĞURMUŞTUR”
Basın toplantısına son sözü alan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban ise MHP’nin açıklamalarını “Dağ fare doğurmuştur” olarak değerlendirdi. 
CHP İl Başkanı Balaban yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “MHP il ve ilçe başkanının açıklamasında şu gördük ki ‘Dağ fare doğurmuştur’. CHP olarak kamuoyu ile yalan bir şey paylaşmadık. Haksız ve olmayan bir şey ifade etmedik. Biz burada büyük bir rant olduğunu ve bu ranta karşı olduğumuzu söyledik. Hukuku yolu ve toplumsal baskıyla bu rantı durduracağız. Saruhanlı Belediye başkanımızın bu olayların içine çekilmesi abeste iştigaldir. Komik bir olaydır. Saruhanlı Belediye başkanımız 3 yıldır halkçı sosyal belediyeciliği yüzünün akıyla yapmıştır. ‘Çamur at izi kalsın’ felsefesi asla bize sökmez. Hiçbir zaman gerçeklerin üzeri örtülemez ve er yada geç gerçekler ortaya çıkar.”   


 

Yorumlar (9)
Adalet 1 ay önce
Ben Saruhanlı belediye vs bilmem tanımam ama yazılanları okudum orta zekaya sahip bir birey olarak burada bir hata var gibi görünüyor 5 ay 2019 yıl ve 2021 yılı sonlarında MKE hurdaları sattığını beyan eden zeki bilgin aradaki 2 yıl hurdaları neden MKE teslim etmemiş o zaman onu merak ettim
Yavuz Avcı 1 ay önce
Abi insanların aklı ile dalga geçiliyor gibi geldi sebep istinat duvarlarını tamir ediyorlarmış ondan o şantiyeden bu şantiyeye taşımışlar aga dalgamı maytap mı geçiyorsunuz neden belediye araçları ve personeli taşımıyor da özel firma araç ve personeli taşıyor devletin yetkili organları olayı çözer
Ali ağâ 1 ay önce
Saruhanlı da muhalefet partisi yok gibi meydanı boş bulmuş patron
Hasan Can 1 ay önce
Bu olayları Saruhanlı da görevli kamu görevlileri doğru yanlışı bulur gereğini yapar şantiyelerde kamera yok mu MOBESE kameraları kayıtları geçmişe dönük araştırılsın o zaman bu kadar basit
Adalet 1 ay önce
Başkan şunu merak ediyor Manisa en son yapılan TAKAS olayı nedir emekli öğretmen kim neyiniz oluyor ekspertiz raporunda ki fiyatları kamuoyu ile açıkla lütfen
Ahmet Bülent 1 ay önce
Hurdalar ile ilgili dosya kapandı mı yoksa devam ediyor mu
Semih Erden 1 ay önce
Millet ittifakı meclis üyesi arkadaşlar dan 6-7 tanesi sizden rahatsız olduğu ve bağımsız olarak devam edecekleri konuşuluyor doğru mu
Ender Doğan 1 ay önce
Zeki Bilgin in akrabaları belediye de çalışıyor mu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
açık