Pençe-Kilit operasyonunda 2 asker şehit oldu

banner297

Pençe-Kilit Harekat alanında EYP patlaması sonucu Piyade Sözleşmeli Er Fuat Özer ile ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan İs.Uzm.Çvş. Gökhan Demir şehit düştü.

Genel 11.06.2022, 20:49 12.06.2022, 00:30
Pençe-Kilit operasyonunda 2 asker şehit oldu

Kuzey Irak'tan acı haber...

Pençe-Kilit Harekat bölgesinde teröristler tarafından döşenen EYP’nin patlaması sonucu Piyade Sözleşmeli Er Fuat Özer ile İs.Uzm.Çvş. Gökhan Demir şehit oldu.

MSB açıklama yaptı
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 11 Haziran 2022 tarihinde, teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucu, P.Söz.Er Fuat ÖZER şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Adıyaman'a şehit ateşi düştü
Kuzey Irak’ta sözleşmeli er şehit düştü Şehit ateşi Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesindeki baba ocağına düştü

Şehidin baba ocağına acı haber verildikten sonra evin bulunduğu sokak Türk bayrakları ile donatıldı. Acı haberi duyan yakınları baba ocağına akın etti.

Nemide ve Mehmet Özer çiftinin 3 çocuğundan birisi olan Şehit Fuat Özer'in akrabası Emrullah Kara, "Yeğenimiz şehit oldu, bombanın patlaması sonucu haber aldık. Üç yıldan beri görev yapıyordu. Şuan görev yerinde şehit düşmüştür. Allah devletimize zeval vermesin, vatan sağ olsun." dedi.

"Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış, şehit olmuştur"
Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan İs. Uzm. Çvş. Gökhan Demir'den de acı haber geldi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada  "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 11 Haziran 2022 tarihinde, teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucu ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan kahraman silah arkadaşımız İs.Uzm.Çvş. Gökhan DEMİR, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur." denildi.

Yorumlar (0)
36
açık