Mutasyonlu virüsün görüldüğü iller arasında Manisa da var 

banner297

Virüse karşı geliştirilen aşılar uygulanmaya başlasa da, birçok ülkede ortaya çıkan mutasyonlu virüs endişe yaratmaya devam ediyor. Türkiye’de şuana kadar 23 ilde mutasyonlu virüse rastlandı. Bu iller arasında Manisa da var…

Genel 06.02.2021, 22:40
Mutasyonlu virüsün görüldüğü iller arasında Manisa da var 

Birçok ülkede hızla yayılan mutasyonlu virüs vaka sayılarının yükselmesinin yanı sıra, insanların hayatını daha fazla olumsuz etkilemesine neden oldu. Sağlık Bakanlığı corona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sema Turan, mutasyonlu virüsün görüldüğü il sayısının 23’e yükseldiğini söyledimişti. 
MUTASYONLU VİRÜS TÜKİYE’DE KAÇ KİŞİDE VAR?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise mutasyonlu virüs görülen kişi sayısını açıkladı. Koca, “Riskli mutasyonlar sınır tanımadan yayılıyor. Ülkemizdeki İngiltere mutasyonu 196 oldu, 2 Güney Afrika, 1 de Brezilya varyantı ile karşılaşıldı. Yeni mutasyonların görüldüğü ve vakaların yeniden artışa geçtiği bugünlerde tedbirlerden taviz vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi. 
Mutasyonlu virüsün tespit edildiği iller arasında Manisa da var. Manisa’da son dönemde 2 mahalle karantina altına alınmıştı. 
 
 

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu