MHP’DEN İYİ PARTİ İL BAŞKANI ERYILMAZ’A CEVAP GELDİ

banner297

MHP İl Başkanı Ömer Baysal, Manisahaberleri.com’a özel açıklamalar yapan İyi Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın MHP ile ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Genel 06.07.2021, 19:29 06.07.2021, 19:36
MHP’DEN İYİ PARTİ İL BAŞKANI ERYILMAZ’A CEVAP GELDİ
banner388

İyi Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Manisahaberleri.com Genel Yayın Yönetmeni Murat Yalçın’ın sorularını yanıtlamış, MHP’den kopuş süreci ile ilgili; “MHP ve belediyeden kopuş sürecim tamamen İYİ Parti’nin çizdiği yoldur. Benimsediğim ideolojinin Ak Parti’ye kiralanması beni ve birçok arkadaşı MHP’den kopardı. Bu süreçten sonra İyi Parti ve Meral Akşener’i tercih ettim.” demişti.  

MHP’DEN AÇIKLAMA

MHP İl Başkanı Ömer Baysal, bu sözlerle ilgili açıklamada bulundu.

İşte yapılan açıklama;   

Bir siyasi partinin Manisa il başkanı yaptığı basın açıklamasında Milliyetçi Hareket Partisi’nin ideolojisini Ak Parti’ye kiraladığını bu sebeplerden ötürü Milliyetçi Hareket Partisi’nden kopuş süreci yaşadığı yönünde kelimeler sarfetmiştir.

Hatırlatmak isteriz ki kiralamayı asıl kendileri iyi bilirler. 24 Haziran seçimleri öncesinde kiralık vekiller ile seçimlere katılma hakkını sağlayan kendileridir.

Milliyetçi Hareket Partisi kurulduğu gün hangi çizgide durmaktaysa bugün de aynı çizgide bulunmaktadır.

Bizler; 7 Haziran 2015 Seçimleri sonrasında yenilenen ve 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan seçimlerde Milletvekili adayı gösterilmemesi sebebiyle kendilerinin Partimizden kopuş sürecini yaşadığını biliyorduk. Bizler demek ki yanlış biliyormuşuz.

Son olarak kendilerinin Milliyetçi Hareket Partisinin ideolojisini çok da dert etmemesini istiyoruz. Partimizin ideolojisini Milletimize anlatma görevini bizler yerine getiririz.

Kendileri asıl “HDP Kürt siyasal hareketidir, hatta Terörist Demirtaş ile kahvaltı sofrasında buluşmak bahtiyarlıktır” ifadelerini kullanan Genel Başkanlarının ve partilerinin ideolojisini halkımıza anlatsınlar.

ERYILMAZ'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Yorumlar (2)
Milliyetçi 3 hafta önce
Kıralan ma değil akp ile bir bütün oldu ama klasik akp işi birtane kadar iyiler işi bittiği an tekmeler mhp yi ve bi partinin bitişini izleyecegiz
Eski MHP'li 3 hafta önce
MHP il başkanı kiralamadan bahsetmiş siz Cumhur ittifak i boyunca sözleşmeli kiraliksiniz. RTE MHP liderine ve MHP lilere demedigini bırakmadı ve hala devleti itibarsizlastirma ve bitirme peşinde siz arka bahçe olarak yanında siniz . Hani milliyetçidiniz hani TC ,andımız okunacakti.128 milyar dolari sordunuzmu Sedat Peker in her söylediğinin altında kalan soyluysa bahçeli destek verdi. Halk hala aciklamabekliyor. Tüm atastiirma komisyonların oluşmasına hayır diyen MHP milliyetçi linkten çıkmış tır nokta. Halk için yok hükmündedir.
36
açık