MHP'li Akçay: Fahiş fiyat uygulayan zincir marketler kapatılmalı

banner297

Fahiş fiyat tartışması konusunda MHP'den dikkat çeken bir öneri geldi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, daha önce yüksek fiyat nedeniyle ceza kesilen ve bu tutumundan vazgeçmeyen marketlerin kapatılması gerektiğini söyledi.

Genel 05.12.2022, 18:54
MHP'li Akçay: Fahiş fiyat uygulayan zincir marketler kapatılmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ''Sürekli fiyat artıran zincir marketlerin FETÖ ile ilişkileri titizlikle araştırılması gerekiyor" çıkışının ardından başlayan market tartışması devam ediyor.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da ''Fahiş fiyat uygulamaya devam etmesi durumunda firmalar tamamen kapatılmalı'' diye konuştu.

Erkan Akçay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, büyük zincir marketlere kesilen para cezasını hatırlattı ve "Para cezaları bunları ıslah etmemiş. Fahiş fiyat uygulayanlara önce geçici kapatma cezası verilmeli, kamuoyuna teşhir edilmelidirler" dedi.

Yüksek fiyat uygulamaya devam eden marketlerin tamamen kapatılması gerektiğini de savunan Akçay, "Firma sahibine ceza yediği sektörde faaliyet yasağı getirilmelidir" ifadesini de kullandı.

Yorumlar (6)
Hakkı 2 ay önce
Sayın sözcü, bir ara araba satıcılarını da şeytanlaştırırsanız iyi lacak, araç alamıyoruz. Benzinlikleri, sigara üreticilerini de. 6-7 lira pakaetin üretimi, 40-50 lira olmaz. Bunlar fahiş fiyat bu değil mi?
Manisalı 2 ay önce
İlk önce tarim satış Larin kapatılması lağzim. O bahsettiğiniz marketlerden hiç bir farkı yok. Sayın vekil.
Ozan ARİF 2 ay önce
Milletle alay mı ediyorsunuz? Bu marketleri ülkede tekel yapan sizin arkasından gittiğiniz zihniyet. Ayrıca Tarım Kredi Marketler de fiyatlar sanki daha mı ucuz? bazı ürünler daha pahalı. Asgari ücreti açlık sınırı altına indiren, enflasyonun pahalılığın başını alıp gittiği ülkede, tüm sorumluluğu 3 markete yıkıp aklanacağınızı mı düşünüyorsunuz? Galip Aykaç olayının bir Metin Feyzioğlu taktiği olmadığı ne malum!
Ahmet 2 ay önce
sayın vekil, tarımda girdi fiyatlarını aşağıya çekip, üretimi artıralım, dışa bağımlıkdan kurtulalım diyeceğinize marketleri kapatalım öylemi. inanın bir vatandaş olarak sizlerin bu açıklamalarından ben utanıyorum.
Huysuz 2 ay önce
Niye pahalı sizin elektrik zammınızdan dolayı ve mazot zamlarınizdan dolayı
Halk 2 ay önce
Emmioğlu kaç defa markete alışverişe gittin de böyle açıklama yapmışsın yani marketlerde fiyatlar nedir bilir misin git gör ona göre değerlendir.