MASKİ, hat bakım ve işletim bedelini kaldırdı

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü’nün başkanlığında gerçekleştirilen 2020 yılı Kasım ayı MASKİ 2. Olağan Genel Kurulu 1. Oturumunda 3 liralık hat bakım ve işletim bedeli de gündeme geldi. Güzgülü, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatı doğrultusunda hat bakım ve işletim bedelinin kaldırılmasına karar verildiğini belirtti.

GENEL 10.11.2020, 20:46
MASKİ, hat bakım ve işletim bedelini kaldırdı

MANİSA (İHA) - Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü 2020 Yılı Kasım ayı 2. Olağan Genel Kurulu 1. Oturumu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste, MASKİ’nin gündem maddelerinden biri de 3 liralık hat, bakım ve işletim bedelinin kaldırılması yönündeydi. Güzgülü, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün aldığı karar doğrultusunda MASKİ’nin hizmet ve yatırımlarında kullanılan hat, bakım ve işletim bedelinin kaldırıldığını kamuoyu ile paylaştı.

Kararın açıklanması için ‘Olağan Genel Kurul’ beklendi
Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, “MASKİ’nin hizmet ve yatırımlarında kullandığımız 3 TL’lik hat bakım ve işletim bedelini kaldırıyoruz. Daha önceden almış olduğumuz bu kararı açıklamak ve uygulamaya koymak için KASIM ayı Olağan Genel Kurulumuzu bekliyorduk. Bu bedel artık Manisa il genelinde hiç kimseden alınmayacak” dedi.

18 büyükşehir belediyesi alıyor
Güzgülü mecliste yaptığı açıklamada, bu ücret kaleminin sadece MASKİ’ye özgü bir uygulama olmadığını da belirterek, “Şunu da belirtmem gerekir ki bu hat bakım ve işletim bedelini 18 Büyükşehir Belediyesi de alıyor. Şu an Şehzadeler ilçesi ile ilgili bir mahkeme kararı vardı. Diğer 16 ilçe ile ilgili bu bedelin kaldırılması noktasında böyle bir karar yok. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün de, diğer 16 ilçeden bu bedeli almanın çok yanlış olacağını söyledi. Bu sebeple hat bakım ve işletim bedelinin kaldırdığımızı ifade ediyorum” dedi.

Yorumlar (9)
iade 3 hafta önce
Daha önce kesilen ücretler geri iade edilmeli.
AA 3 hafta önce
Bir de dalga geçiyorlar. Bu habere bu kadar yazı yazmaya değecek bir meblağ 3 TL. Seçimi bekliyoruz heyecanla, o zamana kadar devam........
Aaa 3 hafta önce
Bu alınan paranın haksız olduğu defalarca halk tarafından dile getirilmesine rağmen kulağını kapatan yöneticiler kaldırmayı lutfetmisler oysa geçenlerde bu paranın alinmasiyla ilgili mahkeme kararı vardı mahkeme haksız olduğuna karar verdi
Yorumcu 3 hafta önce
Bugüne kadar alınanlar?
MUHASEBE 3 hafta önce
şu an almanız yanlış olur ise geçmişte almış olduklarınızı abonelere iade etmeniz doğru olacaktır.
123456 3 hafta önce
3 liralık hat bakım bedeli kaldırılmış yerine de 30 liralık katı atık bedeli takviyesi gelmiş bence.
Halil Ağa 3 hafta önce
Sevinçten göbek atasim geldi
PERSONEL 3 hafta önce
Su yükleme cihazları olan Kios lardan da aldığınız parayı geri çekin. Kesintilerde hem Manisa BŞB hem de ilçe belediyesinin ayrı ayrı kestikleri ücretler var. Bu kesintilerden de mağduruz. Cengiz Başkanın Dikkatine yanii.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık