Marmara Gölü'ne ekim yapan muhtar konuştu “Amacımız 2 kardeşimize gelir sağlamaktı”

banner297

Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı Tekelioğlu Mahallesi’nde, mahalle muhtarının Devlet Su İşlerine ait Marmara Gölü arazisinde izinsiz tarım faaliyeti yapması ve hakkında idari işlem başlatılması nedeniyle Mahalle Muhtarı Selim Selvioğlu (51) açıklama yaptı. Selvioğlu: “Kötü bir niyetimiz yok. Mahallemizdeki yardıma muhtaç insanlara gelir sağlamak istedik.”

Genel 09.04.2022, 18:42
Marmara Gölü'ne ekim yapan muhtar konuştu “Amacımız 2 kardeşimize gelir sağlamaktı”

Marmara Gölü’nde 15 dönümlük göl alanını tarım amaçlı sürmesi nedeniyle jandarma tarafından hakkında tutanak tutulup idari işlem yapılan Tekelioğlu Mahallesi Muhtarım Selim Selvioğlu, açıklama yaptı.
Muhtar Selvioğlu, “Mahalle muhtarı olarak göl havzasında izinsiz tarım faaliyeti yapma gibi bir durumumuz kesinlikle söz konusu değil. Amacımız, mahallemizde bir barakada yaşayan ve geçimlerini balıkçılıkla sağlayan ancak balıkçılık sona erdiği için hiçbir geliri olmayan 2 kardeşimize gelir sağlamaktı” dedi.
MARMARA GÖLÜ İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPTIM
Selvioğlu, “Mahalle muhtarı olarak, bu gölümüzün yaşaması için verdiğim mücadele ortadadır. Bu konuyla ilgili olarak yüzlerce kez açıklama yaptık. Gölümüzün kurtarılmasını sağlamak için defalarca haberler yapıldı, Türkiye’de ciddi bir kamuoyu oluştu. Bunun sonucunda da Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından gölümüzün su ihtiyacını karşılamak üzere bir proje hazırlandı. Hal böyleyken şahsımın böyle bir konuda gündeme getirilmesi beni derinden yaraladı. Tüm mahalle sakinlerimiz bilir. Mahallemizde bir barakada yaşayan ve geçimlerini balıkçıkla sağlamaya çalışan Ahmet ve Hayrullah Çetin adlı 2 kardeş var. Amacımız bu bölgede bu iki arkadaşın tarım yaparak gelir elde etmelerini ve daha iyi şartlarda yaşamalarını sağlamaktı. İyi niyetle yola çıktığımız bir düşünce sonucunda bu şekilde gündeme gelmiş olmamız bizleri üzdü.”
CEZA YAĞDI
Marmara Gölü’nün kurumasının ardından göl yatağında çok sayıda çiftçi tarım yapmaya başladı. Bunun üzerine bugüne kadar Manisa Valiliği, DSİ ve Doğa Koruma ve Milli Parklar 4'üncü Bölge Müdürlüğü'nce kuruyan alanları işgal ettikleri belirlenen 21 kişiye cezai yaptırım uygularken, 23 hayvan damı da yıkıldı. 21 kişiye toplam 2 milyon 420 bin 779 TL idari para cezası kesildi.

Yorumlar (8)
Hakkı 1 ay önce
Süpermiş, hırkızlığına kılıf aramış. Muhtar yapmışlar
çakal 1 ay önce
hadi oradan köylü kurnazı
Oğuz 1 ay önce
Muhtarın yaptığı bence yanlış deyil ne var bunda calmamis cirpmamis
Hüseyin 1 ay önce
"İyi niyete" yetkili resmi makamlarda bilgi ya da onay var mı?
KemosabE 1 ay önce
Yalandan Kim ölmüş Muhtar Emmi !!!
Attalosun torunu 1 ay önce
Koca gölün ruhuna fatiha okudular. Utanmadan bir de ekim yapmışlar. Bu şehrin milletvekilleri, valisi ve belediye başkanı da o gölün kurumasına izin verdiler. Yarın oranın ekolojisi değiştiğinde Gölmarmarada oturanlar bugünleri ararlar.
Tam Manisalı 1 ay önce
Deki arkadaş bir bk yedik,etmeyin eylemeyin ha hakkatten inanalım, bu nedir nasıl bir açıklamadır ya. Milleti aptalmı zannediyor bu adam.Bal gibi de çökmüşsün koca yere,hani az bir yer de değil,resimlerden de anlaşılacağı üzere epey parsellemişsin.
ercan 1 ay önce
Helal muhtar.Adam ekonomi canlansın diye sürmüş ne var bunda bu kadar abartılacak.Ülkede çiftçiler ekim yapmıyor zaten göl kurumuş en azından bölgede buğday üretimi artmış olur.
20
açık