MARKETLERE STOK BASKINI 

banner297

Manisa İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan denetimde, reyonunda şeker bulundurmayıp deposunda bulunduran marketler hakkında tutanak tutuldu. 

Genel 29.03.2022, 20:18
MARKETLERE STOK BASKINI 

Yapılan açıklama şöyle: 
Manisa İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında 29.03.2022 günü Saat:13:00-17:00 saatleri arasında İlçe Jandarma Komutanlıklarınca görevlendirilen Asayiş ekibi ve zabıta ekiplerinin katılımı ile tüm İlçe ve mahallelerde “STOKÇULUK DENETİMİ” yapılmıştır. Marketlerin reyonlarında şeker bulundurulmaması ve şeker satışlarında fahiş fiyat artışlarının tespiti amacıyla yapılan denetimler neticesinde, Toplam (155) market, reyon ve depolarında  (Zincir ve Yerel Marketler) bulunan şekerler kontrol edilmiştir. Yapılan denetim sonucunda reyonunda şeker bulundurmayıp deposunda (309 Koli 5 Kg’lık, 124 Koli 2 Kg’lık Şeker) bulunduran (1) zincir markete zabıta ekiplerince yasal işlem yapılmak üzere tespit tutanağı tanzim edilmiştir.

Yorumlar (5)
İLKER 2 ay önce
Emlakçılara da baskın yapın beyefendiler,700 000 Tl ye 2 gün önce baktığım daireyi satın alan emlakçı aynı evi bugün 1 250 000 yazmış...Herifler tekelleşmiş,malını satanı zora sokup ucuza alıp 3-4 katın satıyorlar...
Vatandaş 2 ay önce
Migros, Bim, A101 de kesme şeker yok. hepsini gezdim. asıl stok yapanlar bunlar..
Haberci 2 ay önce
Peki pancar geçen sene yetişti belki de en son Kasım 2021 de üretici malını teslim etti diyelim ,girdi arttı, çıktı arttı ,işletme maliyeti arttı.......falan da fişman üretici ne yapacak ağalar.
Haberci 2 ay önce
Türk şeker ihracat için 2021 yılında 135 bin ton,özel sektör ise yine ihracat için 300 bin ton şeker üretimi yapmış .Biraz da sen araştır editör efendi ,türk şeker ve özel sektörün üretim rakamlarını ve ihracat miktarlarını .Korkak olmanın da gereği yok.
Haberci 2 ay önce
Bu şekeri üretenler şekeri kayıt dışı mı satıyor kardeşim, nereye çıkış yapılmış nereye depolanmış ,hangi toptancı almış ne kadar satmış sistem kurun veya varsa imalattan markete gelin bakalım çömlek nerde patlıyor döviz arttı diye daha çok mu ihracat yapıldı nedir kardeşim bu stoklanan yada ihraç edilen bu pancarı 2020 veya 2021 yılında topraktan söküp fabrikalar üretici çiftçiden almıştı zaten .Burda en çok elinin nasırından hiç şikayet etmeyen çiftçi zarar görmektedir.
22
parçalı bulutlu