Manisa’yı tanıttım, kimse arayıp teşekkür etmedi 

banner297

Manisa Spil Dağı Milli Parkının restoran bölümüne girmek isteyen kızıl geyikle diyaloğa girmeye çalışan restoran şefinin görüntüleri tüm ulusal ve yerel kanalarda, sosyal medyada adeta viral olmuştu. Görüntünün kahramanı Orhan Kalkan sosyal medya hesabından isyanını paylaştı.  

Genel 29.09.2022, 23:57

Manisa'nın kendine has florası ve yaban hayatıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Spil Dağı Milli Parkına kısa süre önce salınan toplam 14 kızıl geyik milli parkın vazgeçilmezleri arasına girdi. Yavaş yavaş insanlara alışmaya başlayan kızıl geyiklerin görüntüleri de sosyal medyada paylaşılmaya başlandı. Kızıl geyiklerden birinin Spil Dağı Milli Parkı Restoranının mutfak bölümüne girmeye çalışması üzerine, restoran şefinin geyikle yaptığı muhabbetin cep telefonu ile kaydedilerek sosyal medyada paylaşılması ise bir günde yaklaşık 2 milyon kişiye ulaştı.
O günden bu yana milyonlarca kişi görüntüleri izledi, Spil Dağı ve kızıl geyiklerin ününe şaht oldu. 
Ancak görüntünün kahramanı olan Orhan Kalkan pek mutlu değil. Sebebi vefasızlık.   
KİMSE ARAMADI!
Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Orhan Kalkan, geyik haberleri ile hem Manisa’yı hem de Spil Dağı’nın güzelliklerini bütün ülkeye en üst düzeyde tanıttığını, ancak bürokratlardan veya ili yönetenlerden geri dönüş almadığını söyledi. Kalkan şunları paylaştı: Oca bürokrat ya da sözde Manisa sevdalısı geçinen bir tek kişi ya da kurum arayıp bir kuru teşekkür dahi etmedi.  Manisa aşığı ve sevdalısı geçinen tüm siyasetçi ve bürokratlaradır bu sözüm. Manisa’yı tanıtma ve turizm başta olmak üzere milyonlarca lira harcasaydılar bu kadar tanıtamazlardı Manisamızı.  Yazık, çok yazık... Ama bir kaç ay sonra kahvehanelere kadar gelecek, Manisa aşıkları gelip size Manisa sevdalarını anlatacaklar. Tek sevdamız Manisa ve Manisalıya hizmet diyecekler.”

Yorumlar (11)
Aferin 2 ay önce
Gülüyorum üstat neyin kafasını yaşıyorsun onu anlamadım memleket ne ile uğraşıyor sen neyin derdindesin hadi ben teşekkür ederim Allah razı olsun çok büyük bir olay yaptın aferin
Biri İşte. 2 ay önce
Dayı kendinizi bu kadar yüksekte görmeyin ya. Paylaştın bir video görüldü bitti. Bu kadar büyütmeyin bence.
muzaffer kıratlı 2 ay önce
Orhan kardeşim yapmacık siyasetçileri ,yöneticileri boşver. Sen yapman gerekeni yaptın. Saygılar, selamlar. Baş tacısın.
SEDAT KURT 2 ay önce
öncelikle o hayvanın salma olduğu net, bu durumda hayvan sana gelse dahi senin onu ürküterek doğaya geri kovalaman gerekir. Allah vere bide yiyecek verdiysen tamam. selam söyle o yare. o hayvan kendini kurtaramaz. dolayısıyla bu tür davranıslar teşeklür edilecek davranışlar değil. yaralı bulup tedavi ettirsen amenna, veya kar kış yiyecek çıkarıp belirli noktalara bıraksan . teşekkür değil takdir ederiz. ama yinede samimiyetin için teşekkür ederim.
Manisalı 2 ay önce
:)))))))))))))
doğayıkorusev 2 ay önce
Telefon numaranı ver teşekkür edeyim hayvanı vurmadığın için.
Zillet 2 ay önce
Peki ne istiyorsun sırtını filanmi sivazliyacaklar
Alamanci 2 ay önce
Peki bundan geyiği n haberi varmı neden bunları geyige anlatmiyorsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın