Manisalıların yeni yıla böyle girdi 

banner297

Bazı aileler ise pandeminin kısıtladığı üç yıllık sürecin ardından otellere akın etti.

Genel 01.01.2023, 14:12
Manisalıların yeni yıla böyle girdi 

Haber: Ahmet ÜNSAL

Üç yıllık pandemi sürecinden sonra ilk kez maskesiz olarak yeni yılı karşılayan Manisalılar sevdikleri ile ev ortamında 2023’ü karşıladı.
Bazı aileler ise rezarvasyon yaptırdıkları otellere akın etti. Geçmiş yıllarda olduğu gibi yeni yıla dakikalar kala sahneye çıkan oryantelin büyüleyici dansları ile girdiler.
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve beraberindeki bürokratlar ise yılbaşı gecesi görevleri başında olanları görevleri başında ziyaret etti. Vali Karadeniz, 2022 yılının son saatlerinde doğan Manisa Şehir Hastanesinde dünyaya gelen ‘Musab’ bebeği ziyaret ederek altın takıp aileye sağlıklı yıl dileğinde bulundu.
    
ÜÇ YIL ARADAN SONRA MANİSALILAR YİNE OTELLERE AKIN ETTİ
Manisalılar tüm dünyayı kasıp kavuran Covik19 virüsü süresince bırakın eğlenmeyi evlerinden hatta bulundukları odalarından bile dışarı adım atamadıkları süreçleri geride bırakarak ilk kez yıllar öncesinde olduğu gibi aileleriyle birlikte günler öncesinden rezarvasyon ettirdikleri otelle koştu.
Manisa’nın en köklü otellerinden Büyük Saruhan Oteli tercih eden şehrin seçkin aileleri kendilerine sunulan Yılbaşı eğlencesinin tadını çıkarttılar. 
Orkestra Bros Band’ın müziği,Yeni Nesil Fasıl Grubunun Solistleri Yasemin ve Burak’ın birbirinden güzel şarkılarıyla biran olsun yerlerinde oturmadılar.
31 Aralık günü dünyaya gelen Sinem Seval’e eşi Cemil Seval 33. Yıl doğum günü süprizi yaptı.Seval Çifti 2023’e girerken çifte sevinç yaşadı.Arkadaşları onların bu mutluluğunu alkışları ile tamamladı… 
Sahne de Horon teptiler zaman  zamanda halay çeken Manisalılar 2023’e dakikalar kala yıllar öncesin olduğu gibi oryantalin dansları ile yeni yılı karşıladılar.

ÇİNLİ GENÇLERDE YENİ YILI MANİSA’DA KARŞILADI
Dünyanın binlerce kilometre ötesindeki Çin’den Manisa OSB sindeki Vestel Şirketler Grubundaki robotların kurulumu ve dizaynı için gelen gençlerde yılbaşına Türkiye’de girdi. 
Manisalıların büyük bir bölümü ise kendi evlerinde dostları ve sevdikleri bir araya gelerek geride bırakarak “Güle güle hastalık ve virüs hoş geldin eski hayatlar” sloganlarıyla 2023’ü karşıladılar.
  
VALİ KARDENİZ 24 SAAT ÇALIŞAN PERSONELİ UNUTMADI
Otellerde ve evlerde tüm bunlar yaşanırken Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Emniyet  Müdürü Ömer Uslusoy, Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, Sağlık İl Müdürü Dr.Erol Karaca ile birlikte Turgutlu Yolu Polis Uygulama Noktası, Menemen Yolu Jandarma Uygulama Noktası, 112 Acil Çağrı Merkezi ile Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezini (GAMER) ziyaret ederek, 2023'e nöbette girecek olan personelin yeni yılını kutladı.

YILIN SON BEBEĞİ ‘MUSAB’BEBEK OLDU 
Vali Karadeniz sonrasında Manisa Şehir Hastanesine geçerek Başhekim Serkan Saka tarafından karşılanırken personelin yeni yılını kutlamanın yanı sıra 2022 yılının son saatlerinde dünyaya gelen ‘Musab’ bebeği ziyaret ederek altın takıp aileye sağlıklı yıl dileğinde bulundu.

 
 

Yorumlar (1)
Tam Manisali 1 ay önce
bu nedir ya, başka haber mi kalmadı