MANİSALILAR NEDEN ÜCRETSİZ MASKE BULAMIYOR? ECZACILAR ODASI BAŞKANI AÇIKLADI

banner297

Manisalılar, eczanelerden ücretsiz maske alamadıklarını sıkça dile getirdi. Manisa Eczacılar Odası Başkanı Devrim Bali, konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Genel 13.04.2020, 20:05 13.04.2020, 20:21
MANİSALILAR NEDEN ÜCRETSİZ MASKE BULAMIYOR? ECZACILAR ODASI BAŞKANI AÇIKLADI
banner388

Manisa Eczacılar Odası Başkanı Devrim Bali yaptığı açıklamada, "Değerli Manisalılar, Manisa'da ücretsiz dağıtılacak olan maskeler henüz eczanelere ulaşmamıştır. SMS'ler belirli bir sıra dahilinde Sağlık Bakanlığı tarafından yollanacaktır. Süreç tamamen Sağlık Bakanlığının koordinasyonunda yürümektedir" ifadelerini kullandı.

Oda Başkanı Bali ayrıca şunları belirtti:

"Ücretsiz maske temini son derece olumlu ve doğru bir yaklaşımdır. Ancak maskenin halka ulaştırılması ile ilgili net bir yöntemin belirlenmesinin ve bu yöntemin sürdürülebilir olmasının da hayati derecede önemli olduğu unutulmamalıdır. Maske temininde yaşanacak belirsizlikler nedeniyle eczanelerimizin halkımızla karşı karşıya kalmasını kabul etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Eczacılarımızı görmezden gelen her türlü tutuma karşı mücadelemizi sürdürmekteyiz. Eczacılarımızı kamuoyunu nezdinde küçük düşüren, itibarını zedeleyen her türlü uygulamaya karşı hukuki itirazlarımızı da yapacağız.

Toplum sağlığının korunması ve iyileştirilmesi için 7 gün 24 saat süreyle hizmet veren meslektaşlarımıza ve eczane çalışanlarımıza bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Covid-19 pandemisinde vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu vurguluyoruz!"

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, şunu diyen bir yazı 'BÖLGE ECZACI ODASI SMS GELMEDEN ECZANENİZE GİTMEYİN! telefonlarına kısa mesaj şeklinde kod ulaşan vatandaşlarımız, bu kodu eczaneye ileterek maskelerini ÜCRETSİZ olarak temin edebilir. sırasıyla gönderilmeye başlanmıştır. Uygunluğu onaylanırsa 10 gün içinde 5 adet maske teslim'

Yorumlar (9)
Milli irade 1 yıl önce
Manisanın genelinde hizmet veten 440 eczane ile 20-65 yaş arasındaki 650.000 nüfusa u5er maske dağıtımı yarın başlasa nile 20 gün sürer.Keza pilot il olan İstanbulda bir eczane günlük 50 kişiye maske dağıtı yapabilmrkte.Köylrde ikamet rdenlerde maske almak için merkeze gelmek zorunda kalacaklar.Bu durumda maske trafiği oluşacak.Özellikle köylerde dağıtımının muhtarlar ile halen evde boş olan imamlar tarafından yapılması yerinde olacaktır.
Türk vatandaşı 1 yıl önce
İngiltere Avrupa başta olmak üzere İsrail e yollandıgi için
vatandaş 1 yıl önce
e hani sosyal mesafe?
Mrg 1 yıl önce
Sşga isimli arkadasim pazarlarda maske dagitiliyor diyorsunuz hergun bir tek maske icin semt semt gezeyim pazar pazar gezeyim. Madem maske satisi yasaklaniyor iki haftadan bri bir yere gidemiyoruz maskesiz hic bir yer almiyor. Caresiz kaldik evde herkez terzi oldu maske yapmaya basladik vatandas olarak evlerde. Yaptigimiz maskelerede yok sşu maskeyi kullanmayin. Yok bu iyi degil biz vatandas olarak ney yapicaz. Dagitilan maskeler bir gunluk veya 3 saatlik diyorlar Nasil olucak bu durum
ismail 1 yıl önce
zamanında 1 maske ye 5 tl isteyen eczacıların Allah hakkından gelsin.
Evde kal 1 yıl önce
Hastalık bir ay oldu maskeler yardım olarak yurtdışına ülkelere gitti dağıldı biz ülkeli olarak ya hastalık bulaşınca yada mezara gidince baş ucumuza asarlar artık. Cep telefonuma bu güne kadar biz bize yeteriz 10 tl bağış mesajından başka birşey gelmedi. Oda 2-3 oldu geliyor.
Hakkı 1 yıl önce
Korona bitince gelir maskelerimiz, bari bıraksaydınız da paramızla alsaydık. İşe gidip geliyoz maske yok. Sokağa çıkıyoruz maske yok.
Sr 1 yıl önce
1 liralık maskeyi 5 liraya satanlar varmı. Var ise oda olarak ne gibi yaptırımlar yapıldı. Halkın itibari önceliklidir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık