Manisalı ‘Müslüm babanın’ haklı gururu

banner297

Manisa’nın en gözde işletmeleri arasına giren Giritli Otel ve Taş Fabrikanın deneyimli Şefi Müslüm Almaz, ikinci oğlu Melih’i davullu zurnalı asker ocağına uğurladı.

Genel 07.03.2022, 12:05
Manisalı ‘Müslüm babanın’ haklı gururu

Haber: Ahmet ÜNSAL

Çevresinde babacan davranışları ile ‘Müslüm Baba’ lakabı ile anılan Müslüm Almaz, geçtiğimiz aylarda da büyük oğlu Mete Almaz’ı vatani görevini yerine getirmesi için Hakkari’ye uğurlamıştı.Vatani görevini 2022 yılının başlarında tamamlayarak dönmesiyle birlikte bu kez ikinci oğlu Melih’i de Sivas’taki asker ocağına uğurladı.
Melih Almaz’ın asker uğurlaması Yunusemre ilçesi Yunusemre Belediyesi yakınlarındaki evlerinin önünde davullu zurnalı gerçekleşti. Anne Suna, askerden yeni dönen oğlu Mete aile dostlarının yanı sıra mahalle komşularının katılımıyla gerçekleştirilen uğurlama töreninde Müslüm Baba lakaplı Müslüm Almaz oldukça duygulanmanın ötesinde bir o kadarda gururlandı.
Vatani görevi için Sivas’a uğurlanan Melih Almaz “Kardeşim vatani görevini Hakkari’de yaptı.Bana da bu görevi yerine getirmek Sivas’taki birlik nasip imiş.Vatanımın neresinde olursa olsun bu Türk gençliğimizin bir kutsal görevidir.Bizler orada olduğumuz için anne –babalar ve Türk ulusu huzur içerisinde” dedi.
Baba Müslüm Almaz ise “Her baba gibi evlatlarımla ne kadar gurur duysam azdır.Onların bu kutsal görevlerini yerine getirmeleri kadar güzel bir duygu olamaz.Rabbim onları ve vatanımızı kem gözlerden sakınsın” dedi. 

Yorumlar (0)