Manisa’da ulaşıma yüzde 40, çaya yüzde 60 zam geldi! Vatandaş ne diyor? 

banner297

Manisa’da son 2 günde çaya yüzde 60, ulaşıma ise yüzde 40 zam geldi. Yapılan zamlara gerekçe olarak girdi maliyeleri ve akaryakıt fiyatlarındaki artış gerekçe gösterildi. Peki Manisalılar ne diyor? Yorum yapın, yayınlayalım.   

Genel 16.06.2022, 23:20
Manisa’da ulaşıma yüzde 40, çaya yüzde 60 zam geldi! Vatandaş ne diyor? 

Manisa’da bu ay içinde beklenen zamlar karar bağlanarak uygulamaya kondu. İlk zam haberi ulaşımdan geldi. Manisa’da şehir içi yolcu taşıma ücretleri zamlandı. Karara göre 5,5 TL olan tam bilet fiyatları 7,5 TL’ye yükseldi. Öğrenci bileti ise 4,5 TL oldu. 
MURDİYE 8.5 TL OLDU 
Manisa’da nüfusu hızla artan Muradiye’ye ulaşım artık hiç de kolay değil. Yapılan zamdan Muradiye güzergahı da nasibini alırken 6 TL olan yolcu ücreti 8,5 TL’ye yükseldi. 

TAKSİYE BİNMEDEN ÖNCE DÜŞÜNMEK LAZIM 
Zamlarla birlikte taksimetre ücretleri de değişti. Açılış ücreti 7 TL’ye kilometrede ücreti ise 10 TL’ye çıktı.  İndi bindi ücreti ise 30 TL olarak belirlendi. 

İKİNCİ ZAM HABERİ ÇAYA 
Çay içmeyen kişi sayısı çok azdır. Millet olarak en çok sevdiğimiz içecek olan çay da zamlarla birlikte pahalı bir içecek haline geldi. Manisa Kahveciler Odası’nın teklifiyle çay fiyatları zamlandı. Yeni tarifeye göre çayın fiyatı 2.5 TL'den 4 TL'ye yükseldi. 
Çay ocaklarında ise 2.25 TL olan çay fiyatı 3.75 TL’ye çıktı. 
 
VATANDAŞ NE DİYOR? 
Zam haberleri yayınlandıktan sonra vatandaşlar yorum yağdırdı. Birçok kişi zamlardan hükümeti sorumlu tutarken bazıları ise zam yapan kurumları eleştirdi. Peki zamlar konusunda kim ne diyor? Önerileriniz nelerdir? Bu gidişat nereye varacak. Görüşleriniz bizim için önemli. Hakaret içermeyen tüm yorumlarınızı bekliyoruz…    


 

Yorumlar (19)
üzgünüm hakkı 3 hafta önce
zam mı ? ne zam mı? her şey güllük gülistanlık. yalan haber yapmayın !.
Bidal güner 3 hafta önce
Zam yapılıyor klimalar çalışmıyor millet sıcaktan bayılıyor otobüslerde 65 yaştan öğrenci parası alınsa bu kadar sıkıntı olmaz 65 yaş 1 durak için otobüse biniyor birde oturmak istiyorlar bu kadar yüzsüzlük olmaz 65 yaşa bir çare bulun yoksa vatandaşın bileti yakında 10 tl olur
ahmet 3 hafta önce
maşAllah zam haberlerine okadar alıştikki 20tl bile yapsalar normal
Ozan Arif 3 hafta önce
Bu kadar zamlara rağmen hala birilerine laf söyletmemek için savunanları görüyoruz. Evet şaka değil, adam zamları savunabiliyor. Bu ülke kendi kendine yeten ülke iken ithalata mahkum bırakılan ülke haline nasıl getirildi diye sormuyor da ''dünyada artıyormuş fiyatlar''! Diğer ülkeler de % 8, sende %80(tuikin önüne 1 koyamadığı rakam) artmış fiyatlar diyorsun, ne desen boş, 1 kişiyi kutsamış başka hiç bir şeyi görmüyor duymuyor. Diğer ülkeler % 8 artıştan vatandaşını korumak için yakıttan aldıkları vergiyi azaltıyor kaldırıyor diye anlatmaya çalışıyorsun, yok! Çoluk çocuğa artık çikolata alamıyoruz diyorsun ''almayıver, eskiden bize alınıyormuydu'' diyor. ''Birileri hamuduyla götürüyor'' diyorsun, ''sen de götür'' diyor. Bazıları insanlığın, ahlakın, kişiliğin bittiği noktaya gelmiş.
manisalı 3 hafta önce
zam yapılsa ne olur mazota gelen zam ile esnaf yine zararda. toplu taşıma işini belediye komple ele alması gerekir.zarar etse de halka hizmet mecburiyeti var. vatandaş bu ücretle otobüslere nasıl binecek.
B.J.K Lİ MEHMET 3 hafta önce
ADAMLAR BİR TABUT GÖSTERİSİ YAPTILAR ZAMI KAPTILAR BİZ ASGARİ ÜCRETLİLER NE YAPALIM KURTARMIYORSA BIRAKSINLAR ZORLA MI YAPTIRIYORLAR BELEDİYELER NE GÜNE DURUYORLAR HİZMET İÇİN TAŞIRLAR
Ali 3 hafta önce
Mazot 30 çay 75 tl şeker bilmem kaç para olursa dolmuşta zamlanır çayda zamlanır hiçbir zam haberine şaşırmamayı öğretenler sağolsun
Bütün bunlar saçmalık satışları düşecek zarar ederker 3 hafta önce
Saçmalık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29
açık