Manisa’da kuzeyinde sis güneyinde güneş var   

banner297

Manisa’da sis etkili olurken özellikle şehrin Spil’e yakın mahallerinde sisin çok etkili olmadığı daha Manisa’nın kuzeyi, ovanın sisle kaplı olması dikkat çekiyor.  Nurlupınar'dan geçen Turgutlu yolu ve hastane güzergahında yoğun sisin olduğu dakikalarda Alaybey'de güneşli havanın olması şaşırtıcı.

Genel 03.01.2023, 09:10 03.01.2023, 09:15
Manisa’da kuzeyinde sis güneyinde güneş var   

Manisa’da en çok görülen hava olaylarından biri sis. Kış aylarında Manisa sisle kaplanır. Spil’den bakıldığında şehir görülmez. Adeta bulutların içinde kaybolmuş bir şehir görüntüsü her yıl yaşanır. Ancak bu yıl durum biraz daha farklı. Günlerdir devam eden sisli hava nedeniyle Manisa Valiliği çok da rastlanmayan bir açıklamayla sis uyarısı yaptı. Meteorolojiden de Manisa’ya sis uyarısı geldi.
Bu kez sisin Manisa’nın kuzey mahallelerinde etkili olması da dikkati çeken bir başka detay.  Ovadaki mahalleler adeta sis içine kaybolurken, Karaköy ve Spil’in eteğindeki mahallelerde sis yok aksine güneşli bir hava var.  Sisin etkili olduğu mahallelerde ise hava oldukça soğuk ve nemli. Hatta hissedilen sıcaklık değerleri arasında 2-3 derece fark var. 

Yorumlar (0)