Manisa’da hava sıcaklığı 40 dereceyi bulacak 

banner297

Yurt genelinde pazartesiden itibaren sıcaklıklar düşerken, ilk gün birçok bölgede etkisini gösterecek sağanak yağışlar, hafta sonuna doğru yerini güneşli havaya bırakacak. Manisa’da ise yağış beklenmiyor. Hava sıcaklığı Çarşamba gününden itibaren aratacak. 

Genel 23.05.2022, 12:32
Manisa’da hava sıcaklığı 40 dereceyi bulacak 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre;
Haftanın ilk gününde yurt genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi ile Hatay çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Kuvvetli yağış uyarısı yapıldı
Yağışların Düzce, Bolu, Karabük çevreleri, Kocaeli ve Sakarya'nın iç kesimleri, Osmaniye çevreleri, Adana'nın doğu, Kahramanmaraş'ın batı ilçeleri ve Hatay'ın kuzey kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Ege Bölgesi
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kütahya, Denizli, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Manisa'da yağış bklenmeiyor. 
Manisa’da hava ısınacak 
Tahminlere göre Manisa’da çarşamba gününden itibaren hava sıcaklığı hızla artarak 38 dereceye ulaşacak. Bazı ilçelerde sıcaklık 4o dereceyi bulacak. 


 

Yorumlar (0)
31
açık