Manisa Spil Dağı hakkında gizemli iddialar 

banner297

Tuncay Gizem Avcısı’nın yotube kanalında ortaya attığı iddialar Manisa’nın gizemini konu alıyor. Belgeselde Manisa Spil Dağı hakkında dikkat çekici detaylara dikkat çekiliyor. Doğruluğu ise bilinmiyor. 

Genel 25.11.2022, 17:41

Tuncay Gizem Avcısı’nın youtube kanalında ilginç bir Manisa Belgeseline imza attı. Belgeselde bazı iddialar gerçeklerle bağdaşmasa da ilgi çekiyor. 
Tuncay Gizem Avcısı, yayında “Sadece Türkiye'nin değil belki de dünyanın en gizemli yerlerinden birisindeyim. Üzerinden asla uçak uçmayan Spil Dağı’nın eteklerinde kurulmuş yaklaşık bir buçuk milyon nüfusu bulunan Manisa şehri, yeraltında tüm dünya tarihini kökünden değiştirecek büyük bir sırrı saklıyor olabilir.” diyor. 
1995'te İngiliz araştırmacının Spil Dağı'nda araştırma yaptığını ve bu konuda Manisalı yazar Haydar Aksakal ile görüştüğünü anlatan Gizem Avcısı, Haydar Aksakal ve ekibinin İngiliz araştırmacıya yardımcı olduğunu, misafirperverlik örneği sergilediğini ancak onu yaparken İngiliz araştırmacının asıl amacından bihaber olduğunu ifade ediyor. 
Belgeselde Manisa ve Spil Dağı ile ilgili çok konuşulacak hatta bazıları abartılı iddialar var. Doğruluk payı tartışma konusu olan bu iddialarla ilgili yorumu siz okuyucularımıza bırakıyoruz.  
 

Yorumlar (7)
gülesim geldi 1 hafta önce
at yalanı sevsinler inananı yada delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkaramamış.... nereden geldi aklıma şimdi....
Büyük Manisa 1 hafta önce
Olayı 2 boyutlu olarak ele alacağım;
1-Cinlerin Manisaya akın ettiğine inanırım şuanda bu şehirde herkes ya cin yada adam çarpmaya çalışıyor.
2.Ali Haydar Hocamı tanırım Manisa Aşığı bir yazardır.Sipil bir çok açıdan ele alınacak değer olmalı,Akşamları ağlayan kayadan yukarı varyanta doğru çıktıkça Alkol,uyuşturucu kullanım yeri oldugunu görmek ayrı bi üzüntü kaynağı,Bu dağa bir teleferik,yukarılara etkinlik alanları hotel vs olmalı diye düşünüyoeım
Mustafa 1 hafta önce
Manisa fantastik bir şehirdir sırları bizde kalsın ve türkiyenin gizemli şehir istanbul dur
dd 1 hafta önce
sağlam sıkmış. öncelikle üzerinden uçak geçiyor, orada piknik yapanlar bunu bilir.
Spil Dağı 7 gün önce
Bana Kuzey ATACAN ı getiriiinnnn, bana Kuzey ATACAN ı getiriiiinn, bana Kuzey ATACAN ı getiriiiiiiiiiiin.
Spil Dağı 7 gün önce
Mariana Çukurun da plastik atık görüldü size ne benim altımdan.
Spil Dağı 6 gün önce
Hemen önümde ve ardımda da diri ve uzun fay hattı var.