Manisa Kitap Fuarı açıldı

banner297

Bu yıl Manisa’da 5.’si düzenlenen Manisa Kitap Fuarı törenle açıldı. Açılış kurdelesi çocukların da katılımıyla Milli Eğitim Müdürü ve protokol üyeler tarafından kesildi.

Genel 25.11.2022, 12:20 25.11.2022, 15:16
Manisa Kitap Fuarı açıldı

Manisa’nın en büyük kültür şöleni kabul edilen Kitap Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. Açılış törenine Manisa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Fırat Özcan, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Şehzadeler Belediye Başkan Vekili Haşim Bilir, Yunusemre Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, Şehzadeler Milli Eğitim Müdürü Metin Gencay, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, CHP İl Başkanı Semih Balaban, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, Mer Koleji Müdürü Mehmet Kanca, 45 Park Yönetim Kurulu Başkanı Lale Erdoğan Tunçer, eğitimciler, öğrenciler, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı. 
Törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, kitap fuarının bu yıl 5. kez düzenlendiğine dikkat çekerek, emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Dün Öğretmenler Gününü kutladıklarını, bugün ise Kitap Fuarını açtıklarını hatırlatan Dikici, “Çok anlamlı iki gün yaşadık. Manisa’da çeyrek milyonda fazla öğrencimiz var. 260 bini aşkın öğrencimizle eğitim ve öğretime devam ediyoruz. 1119 okulumuz var. Örgün öğretim, mesleki eğitimi de dahil ettiğimizde yaklaşık 300 bin öğrencimizle eğitim faaliyetlerimiz sürüyor.” dedi. 
FUARA ÇOK ÖNEMLİ 
Kitap Fuarının çok önemli bir işlevi yerine getirdiğine dikkat çeken Mustafa Dikici sözlerini şöyle sürdürdü: “Çocuklarımızın burada. kitaplarla buluşması Milli Eğitim adına bizi çok memnun ediyor. Güzel, anlamlı organizasyon. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz, okullarımız ve eğitim camiamızla birlikte 9 gün serecek olan fuara katılmayı ve çocuklarımıza kitapları sevdirmeyi amaçlıyoruz.”  
Konuşmanın ardından tüm katılımcılarla birlikte fuarın açılış kurdelesi kesildi. Çocuklar da protokolle birlikte bu heyecana ortak oldu. 
25 Kasım -  4 Aralık tarihleri arasında Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezinde  devam edecek fuarda birbirinden seçkin yayınevleri bulunuyor. Fuar boyunca çok sayıda yazar çizer de kitaplarını okuyucular için imzalayacak.
Manisa Kitap Fuarı 4 Atalık Pazar gününe kadar her gün 10.00 ile 19.00 saatleri arasında gezilebilecek.        


 
 
 

Yorumlar (0)