MANİSA ESKİ VALİSİ REFİK ARSLAN ÖZTÜRK VEFAT ETTİ

banner297

Manisa eski Valisi Refik Arslan Öztürk bir süredir tedavi gördüğü İstanbul Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi'nde vefat etti.

GENEL 14.11.2020, 22:26 15.11.2020, 18:57
MANİSA ESKİ VALİSİ REFİK ARSLAN ÖZTÜRK VEFAT ETTİ

Manisa eski Valisi Refik Arslan Öztürk bir süredir tedavi gördüğü İstanbul Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi'nde vefat etti.

Refik Arslan Öztürk'ün vefatı Manisa'da büyük üzüntüyle karşılandı. 

KİM NE DEDİ? 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün: 

Mütevazi yönetim anlayışı, kamu kaynaklarının tasarruflu kullanılması, dürüstlüğü ve örnek kişiliğiyle gönlümüzde ölümsüz bir yer edinen Manisa eski Valimiz Refik Arslan Öztürk’ün vefatını üzüntüyle öğrendim. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

Eski Çevre İl Müdürü İhsan Mayda: 

Değerli arkadaşlarım. Yıllarca Manisa da birlikte çalıştığımız Eski Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk beyefendi vefat etmiş bulunmaktadır. Kendisine Allahtan rahmetler, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Rahmetli Valim; milletini ve devletini koruyup kollamak ve sürekli birşeyler yapıp topluma yararlı olabilmek için çırpınan, devletin kaynaklarını en ekonomik şekilde kullanmaya çaba sarfeden bir insandı. Mekânı cennet olsun inşallah.

Manisa Valiliği Basın ve Halkla İlşkiler eski Müdürü Şehriban Yıldırım: 

İlimizde 14.01.2006 - 15.05.2008 tarihleri arasında görev yapan çok değerli valimiz sayın Refik Arslan Öztürk’ün vefat haberini aldım, çok üzgünüm.

Mütevaziliği ve devlet adamlığı ile gönüllerde unutulmayacak bir yeri olan sayın valimizi tanımaktan ve maiyetinde çalışmaktan büyük bir onur duydum.

Manisa’dan ayrıldıktan sonra irtibatımız kesilmemişti. ‘Arkadaşım’ sözünü ne zaman duysam ilk aklıma gelen Saygıdeğer Valim Refik Arslan Öztürk’e Allah’tan rahmet, çok değerli eşi Necla hanımefendiye, çocukları Yusuf ve Elif'e, torunlarına ve tüm sevenlerine sabır diliyorum.

Başımız sağolsun

REFİK ARSLAN ÖZTÜRK KİMDİR?

1949 yılında Yozgat’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Lice, Ömerli ve Demirci kaymakam vekillikleri, Reşadiye, Silopi, Finike ve Söğüt kaymakamlıkları, Sivas vali yardımcılığı ve Bilecik, Niğde, Erzincan, Manisa valilikleri yaptı. 27 Nisan 2008 tarihinde merkez valisi olarak atanmıştır.1995 yılında Niğde valiliği yaptığı sırada Türk Kültürüne Hizmet Vakfı, 2004 yılında Erzincan valiliği yaptığı sırada Parlamento dergisi, 2006 yılında Manisa valiliği yaptığı sırada da Meclis Dergisi tarafından yılın valisi seçilmiştir.

Yorumlar (5)
Mehmet ali gömeç 1 hafta önce
Allah rahmet eylesin mekanın cennet olsun halk insanı bozok yaylasının yiğit evladı
ÇETİN ELVER 1 hafta önce
ALLAH GANİ GANİ RAHMET EYLESİN.GERİDE KALANLARININ VE SEVENLERİNİN BAŞI SAĞ OLSUN.DEVLETİN KÖR KURUŞUNU KOLLAYAN,İNSANLIK ABİDESİ BİR KAMU GÖREVLİSİ İDİ.
Volkan 1 hafta önce
Mekanı cennet olsun İnşaAllah
Çok kibar nazik
devlet ciddiyeti olan
Saygıdeğer bir Valiydi
Yakınlarına sabırlar dilerim
kazım savunmaz 1 hafta önce
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşAllah
Necdet Ede 6 gün önce
ALLAH RAHMET EYLESIN MEKANI CENNET OLSUN İNŞALLAH.AILESİNİN VE SEVENLERİNIN BAŞI SAĞOLSUN.
16
açık