MANİSA DEFTERDARLIĞINA YENİ İSİM 

banner297

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda 5 il defterdarı görevden alındı, toplam 75 il defterdarlığında değişikliğe gidildi. Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Manisa Defterdarlığına Kütahya Defterdarı Ömer Faruk Önel atandı. Manisa Defterdarı Şenol Gezer ise İzmir Defterdarlığına tayin oldu. 

Genel 09.04.2022, 09:39 09.04.2022, 09:52
MANİSA DEFTERDARLIĞINA YENİ İSİM 

Çeşitli kurum ve kuruluşlarda yapılan görevden almalar ile yeni atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na Bekir Emre Haykır atanırken; Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda 5 il defterdarı görevden alındı, toplam 75 il defterdarlığında değişikliğe gidildi.
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Atama Kararlarına göre, Özelleştirme İdaresi Başkanlığına, Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır atandı.
Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nda yapılan atamalar
Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nda açık bulunan Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdür Yardımcılığına Faruk Cirit ve Murat Deliçay; Bütçe Genel Müdür Yardımcılığına Ali Rençber, Ömer Nuri Türkşen, Halil İbrahim Kurdoğlu; İSEDAK ve Uluslararası Kalkınma İşbirliği Genel Müdür Yardımcılığına Selçuk Koç atandı.
75 il defterdarlığına atama
Hazine ve Maliye Bakanlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürü Kemal Çağatay İmirgi görevden alınarak yerine Serhat Köksal getirildi. Hazine ve Maliye Bakanlığında Antalya, Bartın, Denizli, Ordu ve Gaziantep defterdarları 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereği görevlerinden alındı. Toplam 75 il defterdarlığına ise yeni defterdarlar atandı.
Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Manisa Defterdarlığına Kütahya Defterdarı Ömer Faruk Önel atandı. Manisa Defterdarı Şenol Gezer ise İzmir Defterdarlığına tayin oldu. 
Ticaret Bakanlığı'nda atamalar
3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince Ticaret Bakanlığı'nda açık bulunan Ticaret Başmüfettişliğine 13 başmüfettiş, Ticaret Müfettişliğine ise 11 müfettiş atandı.
Kararla birlikte yapılan diğer atamalar ve görevden almalar ise şöyle;
Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Başparmak görevden alındı.
Vakıflar Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına Mustafa Kemal Aran getirildi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürlüğüne Kadir Uysal atandı.

Yorumlar (0)
31
açık