Manisa'dan İzmir'e gidiş geliş maliyeti 70 TL'yi buldu

banner297

Her gün İzmir'e gidip gelmek zorunda olan bir kişinin günlük yol masrafı 70 TL'ye yükseldi. Bir öğrencinin gidiş geliş maliyeti ise 66 TL. Manisa İzmir'e gitmek isteyen bir kişi her kilometre başı ortalama 1 TL ödeyecek. 

Genel 13.06.2022, 22:05
Manisa'dan İzmir'e gidiş geliş maliyeti 70 TL'yi buldu

Manisa Seyahat firması İzmir - Manisa yolcu ücretlerine zam yaptı. Tam yolcu ücreti 35 TL'ye öğrenci ise 33 TL'ye yükseldi. Akaryakıt fiyatlarındaki artış zamma gerekçe gösterildi. 
Zamlı tarife uygulanmaya başlarken fiyatlara tepkiler var. Manisa ile Bornova'daki Manisa kavşağı arasındaki mesafe yaklaşık 30 kilometre. Manisa ile İzmir otogarı arasındaki mesafe ise 35 kilometre. Manisa'dan İzmir'e gitmek isteyen bir kişi ortalama kilometrede 1 lira para ödemek zorunda.
Zamlı tarife özellikle Manisa'dan İzmir'e ve İzmir'den Manisa'ya gidip gelen üniversite ve lise öğrencilerini olumsuz yönde etkileyecek.
İzmir ile Manisa arasında mekik dokuyan bir öğrenci her gün beslenme masrafı hariç en az 66 TL para harcamış olacak. Bazı öğrencilerin aktarmalı olarak ulaşım sağladığı düşünüldüğünde günlük ulaşım maliyet 100 tl'yi bulacak. Bu durumda bir öğrencinin aylık ulaşım maliyeti 2 bin ila 2 bin 500 TL civarında olacak. 
Aynı durum İzmir'de veya Manisa'da çalışan, servis imkanı olmayan çalışanlar için de geçerli.

Zamlı tarifeyle ilgili sosyal medyada binlerce yorum yapıldı. 
Öte yandan fiyat artışı Manisa’da otostop yapan kişi sayısını da artırdı. Özelikle üniversite öğrencilerinin yanı sıra vatandaşlar da yol güzergahında özel araçlarla İzmir’e gidebilmek için otostop çekiyor. Ve böyle giderse otostop çeken kişi sayısı daha da artacağa benziyor. 
 

Yorumlar (7)
Ahmet 3 hafta önce
Soma 89 KM 33 TL İzmir 35 KM 35 TL birileri dur desin senelerdir Manisa-İzmir arası hep yüksek fiyatlarla gidip geldik.
Ahmet 3 hafta önce
Soma 89 KM 33 TL İzmir 35 KM 35 TL birileri dur desin senelerdir Manisa-İzmir arası hep yüksek fiyatlarla gidip geldik.
Hayri 3 hafta önce
Manisa Terminaller Şube müdürlüğünün açıkladığı rayiç bedellerde sıkıntı var sanırım Manisa-Ahmetli arası 50 KM MESAFE 30 TL. Manisa-Salihli 71 KM MESAFE 27 TL!!!
metin 3 hafta önce
rekabet olmadığı için
Alp 3 hafta önce
Rekabetin olmadığı ,mafya kılıklı heriflerin fink attığı ,siyasetin ve devletin seyirci kaldığı ilginç bir hikaye Manisa Seyyahat 15 20 yıl önce rakip bir firma çıkmıştı adamları sapaya çekmişler diye duyuyorduk demeli herkesi korkutmuşlar
kemal inler 3 hafta önce
Millet ile dalga geçmeyin,tünel açıldığında yol kısaldı ve dik yolların çoğu kalktı.Buradan cebinize kalan kazanç için gık demediniz,mademki tünel halk içindi neden sadece menfaati size yaradı.Aç gözlü olmayıp o zaman ücretleri indirebilirdiniz ama yapmadınız,şimdi yakıt artmış yok maliyetmiş zam yapıyorsunuz!!!!!!
ahmet 3 hafta önce
eskiiden bu yana yaptıkları yolcuyu soymak kimse anlatmasın manisa seyhat denen firma tek el olduğu için at koşuyor resmen aldıkları para da helal değil...
27
açık