Manisa'daki Çanakkale töreni 

banner297

Manisa'da ise Garnizon Şehitliği'ndeki törende, şehitlik şeref defterini imzalayan Vali Yaşar Karadeniz, vatanın bütünlüğü, milletin birliği ve dirliği için canını ortaya koymuş kahramanları rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.

Genel 18.03.2022, 15:05
Manisa'daki Çanakkale töreni 

Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıldönümünde röenler düzenlendi. Manisa'da Garnizon Şehitliği'ndeki törende, şehitlik şeref defterini imzalayan Vali Yaşar Karadeniz, vatanın bütünlüğü, milletin birliği ve dirliği için canını ortaya koymuş kahramanları rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.
Karadeniz'in konuşmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı, İl Müftüsü Mustafa Soykök ve katılımcılar dua okudu, şehit kabirlerine karanfil bırakıldı.
Törene, AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Palabayık, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Kalkan, Jandarma İl Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, il protokolü, şehit yakınları, gaziler, askeri erkan ve öğrenciler ile sporcular katıldı.
Dua edilmesinin ardından protokol üyeleri, şehit mezarlarına karanfil bıraktı.


 

Yorumlar (0)