banner298

Manisa'da Hemşeri Dernekleri Festivali yapılacak

banner297

Manisa Hemşeri Kültürleri Dayanışma Derneği, Ağustos ayı meclis toplantısını yapıldı. Manisa Hemşeri Kültürleri Dayanışma Derneği ve Afyonkarahisarlılar Derneği Başkanı Dr. Ragıp Güneş başkanlığında yapılan toplantıda geçtiğimiz yıllarda hemşeri derneklerinin yöresel ürünlerini ve kültürlerini tanıtmasına katkı sağlayan, ancak 2014 yılından beri yapılmayan Hemşeri Dernekleri Festivali’nin yeniden yapılması konusu ele alındı. 

Genel 27.08.2022, 14:38
Manisa'da Hemşeri Dernekleri Festivali yapılacak

Başkan Ragıp Güneş, festival konusunda Manisa Büyükşehir Belediyesi ile bir görüşme yaptıklarını kaydetti. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili görüşmelerin yoğunlaşacağını açıklayan Güneş, Başkanvekili Mehmet Güzgülü ile yapılacak olan görüşmede ana taslağının hazırlanacağını belirtti. Güneş, Eylül ayının sonu veya Ekim ayı başlarında festivali yapmayı planladıklarını vurguladı. Güneş, “Hemşeri Dernekleri festivalimiz bizlerin kültürlerini yansıtan önemli etkinliktir. Bizleri Manisa’ya en güzel şekilde tanıtan bu yapıyı ortaya koymak istiyoruz” dedi. 
Hemşeri dernekleri olarak atılımlar yaptıklarını ifade eden Güneş, kadın kollarının kurulmasıyla ilgili son aşamaya geldiklerini söyledi. Güneş, “Kadın kollarımızı projeleriyle birlikte yakın zamanda onları kamuoyuna tanıtacağız. Anadolu Yemek Yarışması diye bir fikrimiz var. İkincisi derneklerimizin bağlı bulunduğu şehirlerle ilgili eski anılarını, eski yaşanılan duyguları canlandırmak ve bunlarla ilgili Cumhuriyet Meydanı yanında bulunan Fatih Sergi Salonunda tüm derneklerimizle beraber sergilemek istiyoruz. Kadınlarımızla beraber bu çalışmayı yapacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
21
açık