Manisa Ankara Hızlı tren hattı ne zaman devreye girecek? Açıklandı…

banner297

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, İzmir -Manisa-Ankara Hızlı Tren projesinin bitiş tarihini açıkladı. 

Genel 14.05.2022, 21:16
Manisa Ankara Hızlı tren hattı ne zaman devreye girecek? Açıklandı…

Manisa’da heyecanla beklenen hızlı tren projesi çalışmaları devam ediyor. Proje aynı zamanda Manisa’yı ikiye bölen mevcut demiryolun kalkması anlamına da geliyor. 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, İzmir -Manisa-Ankara Hızlı Tren projesinin bitiş tarihini açıkladı.  Dağ, şunları kaydetti:
"Bizim 2023 vaatlerimiz ve sözlerimizden bir tanesi İzmir-Ankara hızlı tren projesini hayata geçirmek vardı. O çalışmaya başladık. Önemli mesafeler kat ettik. Ama zaman içerisinde müteahhit firmaların işleri bırakması sebebiyle zaman zaman aksamalar oldu. Ama şubat ayında Hazine ve Maliye Bakanlığı ile İngiltere Eximbank 2,16 milyar avroluk kredi anlaşmasını imzaladı. Çalışmalar yeniden başladı. 3 etapta çalışma yapıyoruz. Bir, Polatlı-Banaz, iki Banaz-Salihli, üç Salihli-Menemen-İzmir. İnşallah şubat ayından itibaren sayacak şekilde Polatlı-Banaz arası 28 ayda bitecek. Yine Menemen-Manisa-Salihli arası da 28 ayda bitecek. Salihli-Banaz arası da 40 ayda bitecek. 2025'in Temmuz'unda İzmir-Ankara hızlı tren projesi hayata geçmiş olacak."

Yorumlar (1)
Hakkı 1 hafta önce
2023 vaadin 2025 te mi bitecek, billura bak vatandaş...
27
açık