Mağdur üzüm üreticilerine güzel haber

banner297

Üzümü sergide iken sağanak yağış nedeniyle mağdur olan üzüm üreticileri için sevindiren haber AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur’dan geldi. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin üzüm alım şartlarını üretici lehine değiştirdiğini belirten Baybatur, çürük oranının % 3’ten % 5’e, gelişmemiş dane oranının ise % 10’dan % 15’e yükseltildiğini söyledi. TMO’nun talimatını ofislerine bugün geçeceğini kaydeden Baybatur, “Çiftçilerimizin mağduriyetlerini gidereceğiz hiç merak etmesinler. Hükümet ve Manisa Milletvekilleri olarak her zaman üreticimizin yanındayız” dedi.

Genel 30.09.2022, 15:48
Mağdur üzüm üreticilerine güzel haber

Manisa’da etkili olan sağanakta Saruhanlı başta olmak üzere merkez bölgelerde sergilerde kurutulmaya bırakılan üzümler zarar görmüştü. Mağdur olan çiftçiler için Ankara’da konuyu gündeme taşıyan AK Parti Manisa Milletvekilleri sonuç almayı başardı. Sel nedeniyle üzümlerinde çürük oluşan ve gelişmemiş dane oranı nedeniyle verimi düşük olan çiftçiler için Tarım Bakanı Vahit Kirişçi ile yapılan görüşmelerin ardından üreticiyi sevindiren haber AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur’dan geldi.  Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) üzüm alım şartlarını üretici lehine değiştirdiğini belirten Baybatur, çürük oranının % 3’ten % 5’e, gelişmemiş dane oranının ise % 10’dan % 15’e yükseltildiğini söyledi. TMO’nun talimatını ofislerine bugün geçeceğini kaydeden Baybatur, “Çiftçilerimizin mağduriyetlerini gidereceğiz hiç merak etmesinler. Hükümet ve Manisa Milletvekilleri olarak her zaman üreticimizin yanındayız” dedi. Fiyatlandırma ile ilgili teknik fiyatları TMO’nun yarın kendisinin açıklayacağını ifade eden Baybatur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ve TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal’a üzüm üreticileri adına teşekkür etti.


 

Yorumlar (1)
Vatandaş 2 ay önce
Sandıkta Hesaplaşacağız. üzümlerimiz kuru olmasına rağmen tmo üzümlerimizi yağmur yedi diye hiç bakmadan almadı. Tüccarın eline attı. seçimde bizde onları atacağız.