Kuyumcunun önünde bekleyiş sürüyor

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde, yüksek faiz yalanıyla vatandaştan para ve altın topladığı öne sürülen 2 kuyumcunun emniyetteki işlemleri sürüyor.

GENEL 26.09.2020, 13:19
Kuyumcunun önünde bekleyiş sürüyor

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde yaklaşık 150 kişilik grup kendilerini dolandırdığını iddia ettikleri kuyumcuyu bastı. Kuyumcu linç etmek isteyen vatandaşlara polis müdahale ederken, vatandaşlar karakola gidip şikayette bulundu.
Olay Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre kuyumculuk yapan A.T. ile M.Ö, kendilerine altın alım satımı yapıp kar ettireceği yönünde vatandaşlara vaatlerde bulundu. Topladıkları paraları ödemediği iddiası sonrası 150 kişi, kuyumcular tarafından dolandırıldığını öne sürdü. Kuyumcunun önünde toplanan vatandaşlar kuyumculardan paralarını geri istemelerine rağmen çeşitli bahanelerle bekletildiklerini savundu. Kuyumcunun önünde toplanan yüzlerce vatandaşı olay yerine sevk edilen polis ekipleri sakinleştirmeye çalıştı. Vatandaşlar kuyumcuları linç etmek isterken, kuyumcu M.Ö. ile A.T. polis ekipleri tarafından karakola götürüldü. Öte yandan mağdur olduğunu belirten yaklaşık 150 kişi polis merkezine giderek şikayetçi oldu.
Kuyumcu mağdurları, kuyumcu A.T. ile M.Ö.'nün yaklaşık 20 milyon liralık dolandırıcılık yaptığı iddiasında bulundu.

Dolandırıldıklarını söyleyen vatandaşlardan 100'ünün emniyette ifade verip şikayetlerini tekrarladığı öğrenildi. Mağdur olduklarını belirten bir grup ise kuyumcu önünde bekleyişlerini sürdürüyor.

Yorumlar (3)
Huysuz 1 ay önce
Bu kuyumcuyu bende çok sevdim pazartesi altın alacağim appak kuyumculuk hemde tebrik edeceğim bu kadar kerizi çarptı diye
45 1 ay önce
Peki bu 150 kişiden 1 tanesi bile işin başında "piyasalardan daha yüksek getiri"den şüphelenip de şikayet etmiyor başlangıçta. Nasreddin Hoca ne güzel söylemiş"kazanın doğurduğuna inanıyordun da öldüğüne niye inanmıyorsun".Haksız kazanç gelirken iyiydi değil mi.
Manisa 4510 1 ay önce
Bunlara para verenleri ,organize suç örgütü oluşturmak , işyeri basmak , tehdit , yağma , talan ve tefecilik suçlarından yargılamak lazım . Bunların hepsi kuzu kılığına girmiş kurt , söz konusu şahıs faizleri öderken kimsenin sesi çıkmıyordu , alayınız tefecisiniz , cumhuriyet savcılığının hepinizin hakkında suç duyurusunda bulunması ve işlem yapması gerekli . MANISA CUMHURİYET SAVCILIĞINI GÖREVE DAVET EDİYORUM . TEFECİLİK SUÇTUR...
24
parçalı az bulutlu