KUYUMCU OLAYIYLA İLGİLİ 'ŞİKAYETLERİ GERİ ALIN' ÇAĞRISI

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde, kısa vadede altın alım satımı yaparak vatandaşları yüksek kar sağlayacağı vaadiyle dolandırdığı iddia edilen 2 kuyumcu çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Ali T.’in oğlu İbrahim Sefa Tezcan ve Ali T’nin damadı Edip Çiçek, özellikle tutuklu bulunan Ali T. için “Tutukluluk ve el konulan emanetlerin tarafımıza verilme süreci uzamaktadır. Sizden tek ricamız verilen şikayet dilekçelerini en kısa zamanda geri almanızdır.” dedi.

GENEL 01.10.2020, 22:01 02.10.2020, 14:09
KUYUMCU OLAYIYLA İLGİLİ 'ŞİKAYETLERİ GERİ ALIN' ÇAĞRISI

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde, kısa vadede altın alım satımı yaparak vatandaşları yüksek kar sağlayacağı vaadiyle dolandırdığı iddia edilen 2 kuyumcu çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Piyasadan yaklaşık 10 milyon topladıkları öğrenilen kuyumcular hakkında yaklaşık 200 kişinin emniyete giderek suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.
Manisa'nın Şehzadeler ilçesi Kuyumcular Çarşısı olarak bilinen Dr. Sadık Ahmet Caddesinde kuyumculuk yapan A.T. ile M.Ö.’nin iş yerinin kapalı olduğunu öğrenen ve bu kişilere ulaşamayan bir grup vatandaş, geçtiğimiz Cuma akşamı dükkan önünde toplanarak dolandırıldıklarını ve kuyumculara ulaşamadıklarını belirtti. Olay yerine sevk edilen çok sayıda polis ekibi, kalabalık grubu sakinleştirmeye çalıştı. Kuyumcuların kısa vadede altın alım satımı yaparak yüksek kar elde etme vaadiyle vatandaştan para topladığı öne sürülürken emniyete yapılan şikayetler üzerine kuyumcular A.T. ile M.Ö. gözaltına alındı. Yaklaşık 200 mağdur da emniyete giderek 2 kuyumcu hakkında şikayetçi oldu. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 2 kuyumcu adliyeye sevk edilmiş, hakim karşısına çıkan 2 kuyumcu da tutuklanarak cezaevine gönderimişti.

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

Öte yandan Ali T.’in oğlu İbrahim Sefa Tezcan ve Ali T’nin damadı Edip Çiçek, yaşanan bir soruna dikkat çekerek şu çağrı ve duyuruyu yaptı:

“Akpak Kuyumculuk’un değerli müşterileri, 25.09.2020 Cuma gününde yaşanan olaydan dolayı adli mercilerin aldığı tedbirlere göre dükkanımızda bulunan şahsi ve emanet mallarımız tedbir amacıyla emniyet tarafından güven altına alınmıştır. Ali Tezcan’a verilen bütün emanetleriniz bizim namusumuzdur ve en kısa sürede ödenecektir; fakat bazı müşterilerimizin şikayet dilekçesi vermesi sebebi ile Ali Tezcan’ın tutukluluk ve el konulan emanetlerin tarafımıza verilme süreci uzamaktadır. Sizden tek ricamız verilen şikayet dilekçelerini en kısa zamanda geri almanızdır. Böylelikle, sürecin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayarak en kısa zamanda, siz değerli  emanetlerini teslim etmek istiyoruz. Yaşanan bu süreçte bize desteğini esirgemeyen müşterilerimize ve dostlarımıza anlayışları için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.”

Yorumlar (12)
Türker 4 hafta önce
Siz önce vatandaşın parasını ödeyin.Bu gün yarın deyip atlatmasaydınız bu durumlara düşmezdiniz.Ayrıca bu tip para toplama işi legal mi?Belge diye verdiğiniz vesikanın geçerliliği var mı?Bu işin bir de maliye boyutu da var.
Türker 4 hafta önce
Mahdum bey ile damat bey bir zahmet ödeyiversinler.İnsanlar mağdur edilmiş.İş adli boyuta taşınmadan evvel bu iş çözülmemiş.insanların güven duygusu zedelenmiş.Kimse parasını almadan şikayetinden vazgeçmez.Basiretli tüccar malını mülkünü satar borcunu öder.
Mensup 1 ay önce
ulan var ya once ortalik karistirip lumpas kurdunuz simdi baktınız mallara devlet konacak vazgecin diyorsunuz
manisalı 1 ay önce
200 kişi şikayetçi olmuş halen emanetimiz namusunuz ilginç
yazar 4 hafta önce
bu ne aymazlıktır
Madur 4 hafta önce
Hakkımızı aldık mı şıkayetlerımızı geri çekmeye hazırız bunca maduruların maduryetti giderilsin
Adalet 4 hafta önce
2018 yılında Salihli'de özel okul açacağız ve çocuklarınız bedava okuyacak diye yaklaşık 30 kişiyi ve okulda çalışan onlarca öğretmeni aylarca çalıştırıp maaşlarını ödemeyip,üstüne bir özel bankadan bu kişilere kredi çektiren kişiler hala dışarıda.Ben bu olayı medyaya taşıyarak unutturulmasını engelleyen ve bu kişileri hapse attıran mağdurları ve medyayı tebrik ediyorum.Hakkınızı sonuna kadar alın.Yoksa birileri bu işlerin üzerini örtüyor
Adalet 4 hafta önce
Özel okul kuracağız diye Salihli'de bir sürü insanı dolandırdılar,sonuç medyaya çıkmadığı için üzeri kapatıldı.Mağdurları tekbir ediyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
parçalı bulutlu