Kedi mamasında büyük tehlike

banner297

Satış platformu Amazon, bir hayvan maması markasının ürünlerinde tehlikeli kimyasallar tespit edilmesi üzerine kedi mamalarını geri çağırma kararı aldı.

Genel 13.07.2022, 11:45
Kedi mamasında büyük tehlike

Bir hayvan maması markasının ürünlerinde, "su tedarikçilerinden birinin kullandığı su arıtımından kaynaklanan olası kalıntı izleri" nedeniyle kedi mamalarının üç parti ürünü tüketicilerden geri çağrıldı. 
Gazeteci Altan Sancar bu durumu Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Üretici markanın  bu durumu tüketicilere duyurmadığını söyleyen Sancar  "Bütçemizi zorlayıp kedimize köpeğimize aldığımız ProPlan mamalarda 'tehlikeli kimyasallar' ortaya çıkmış. Birçok seri geri çağrılmış. Üstelik bunu duyuran marka değil, Amazon oldu." ifadelerini kullandı. 
Bazı durumlarda hayvanın ölümüne, diğerlerinde şiddetli ağrı ve  şiddetli ishale neden olan bu durumla alakalı Fransız basınında da haberler çıktı. France 3'ün haberine göre, bazı dernekler,  yavru kedileri etkileyen ve ani ölüme neden olabilecek ciddi ishal vakalarına karşı uyarıda bulundu. 
Kaynak: Odatv

Yorumlar (0)
28
açık