KAPTAN: “MANİSASPOR DAVASINDA VERİLEN KARAR VİCDANLARI YARALAMIŞTIR” 

banner297

Manisasopor Başkanı Abdullah Mergen ve bazı yöneticilerin yargılandığı davada karar çıktı. Verilen cezaları değerlendiren davacı konumundaki Manisaspor’un eski kaptanı Bülent Hasgönüllü, “Farklı 4 bilir kişi raporu ve mali müşavir raporuna rağmen, mahkeme hiçbir bilirkişi raporunu dikkate almamış, sanıkları sanki suç işlememiş gibi değerlendirmiştir. Kararı istinat mahkemesine taşıyacağız” dedi. 

Genel 03.06.2022, 16:24 03.06.2022, 16:34
KAPTAN: “MANİSASPOR DAVASINDA VERİLEN KARAR VİCDANLARI YARALAMIŞTIR” 

Manisaspor'un yaklaşık 8 yıldır devam eden Görevi kötüye kullanma’, ‘Kulübü zarar Görevi kötüye kullanma’, ‘Kulübü zarar uğratma’, ‘Muhasebe kayıt hilesi yapma’, ‘Devleti zarara uğratma ve ‘Manisaspor tüzüğüne aykırı hareket etme’ suçlamalarından’, ‘Muhasebe kayıt hilesi yapma’, ‘Devleti zarara uğratma ve ‘Manisaspor tüzüğüne aykırı hareket etme’ davasında karar çıktı. 

Manisaspor eski futbolcuları Bülent Hasgönüllü ve Turgay Gümüşdere’nin Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen ve yönetimi hakkındaki suç duyurusu üzerine açılan davada tam 27 duruşma görüldü. 
Verilen karar göre dönemin başkanı Abdullah Mergen ve yönetim kurulu üyelerine bazı cezalar verildi. 
Manisa 9.Asliye Ceza Mahkemesin’de görülen Manisaspor davasında eski başkanlardan Abdullah Mergen görevi kötüye kullanma suçu sabit görülüp 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Yine aynı yönetimde bulunan bazı yöneticiler 1 ile 2 yıl arası hapis ile cezalandırıldığı öğrenildi.
Karara itiraz yolu açık tutuldu.  

HASGÖNÜLLÜ’DEN AÇIKLAMA 
Verilen kararla ,ilgili açıklamalarda bulunan Bülent Hasgönüllü, farklı 4 bilir kişi raporu ve mali müşavir raporuna rağmen, mahkemenin hiçbir bilirkişi raporunu dikkate almadığını iddia ederek şunları söyledi: “Sanıkları sanki suç işlememiş gibi değerlendirmiştir. Oysa bilirkişi raporları somut ve sabittir. 2015’in haziran-temmuz aylarında sanık Abdullah Mergen 610 bin TL parayı zimmetine geçirmiştir. Bunu bilirkişi raporları da söylemektedir. 
Abdullah Mergen yönetimi giderleri tediye makbuzu üzerinden imzalatmıştır. Oysa tediye makbuzu hiçbir resmi belge niteliği taşımamaktadır. Helvacı kağıdından başka bir şey değildir. Mahkeme bu konuyu da dikkate almamıştır.  
Bu para Manisaspor’a tanzim edilmemiştir. Dolayısıyla Manisaspor mağdur edilmiştir. Diğer sanıkların beraatinde ise mahkeme heyeti sanıklarla Manisaspor kulübünün uzlaştığını dikkat almış. Oysa uzlaşma konusunda Murat Yörük yönetimi uzlaşma ile ilgili bir yönetim kurulu kararı almamış, sanıklardan alınan para alındı makbuzu ile gösterilmemiş, Manisaspor gelir gider defterine de işlenmemiştir. 
Şuanki Ümit Atlı yönetimindeki Manisaspor yönetimi Murat Yörük’ten davacı olması gerekirken maalesef kuzuların sessizliği durumunda kalmıştır. 
Dernekler kanununda derneklerin sürekliliği esastır. 
Manisaspor kulübünün menfaatlerini, çıkarlarını yeni gelen her yönetim mahkeme bazında da olsan takip etmek zorundadır. Maalesef Ümit Atlı başkanlığındaki Manisapor yönetimi davaları uzaktan yakından takip etmemiş, adeta tribünden seyretmiştir. 
Manisaspor haklarını savunmayan hiçbir yönetimi kabul etmiyoruz. 
Bu davayı kamuoyunun vicdanının rahatlatmak adına istinat mahkemesine taşıyacağımızı belirtmek isterim. 
Yanlış hesabın er veya geç Bağdat’tan döneceğine inanıyorum. “
  
 

Yorumlar (0)
24
açık