İYİ PARTİ ŞEHZADELER’DE ERKEN FİNAL Mİ? 

banner297

İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı’nda Ahmet Çelik ve Mümin Yılmaz’ın yarıştığı ilçe Başkanlığı seçimi için delege seçimleri yapıldı. İyi Parti’den servis edilen habere göre başkan adayı Mümin Yılmaz, kendi sandığından delege çıkaramadı. Mümin Yılmaz’ı Ahmet Çayırlı ve ekibi destekliyordu. Çelik’i ise Hasan Eryılmaz’ın desteklediği biliniyor.  

Genel 31.10.2022, 17:06
İYİ PARTİ ŞEHZADELER’DE ERKEN FİNAL Mİ? 

İYİ Parti’de kongre süreci başladı. İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı’nda delege seçimleri, İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın da katılımıyla yapıldı. Çıray, mevcut başkan ve aynı zamanda yeniden aday olan Ahmet Çelik ve adaylığını açıklayan Mümin Yılmaz’a seçimlerde başarılar diledi.
Dün saat 18:00’da kapanan sandıkta yapılan sayımlarda. 497 kişi oy kullanırken kullanılan oylardan 22’si geçersiz sayıldı.
Ahmet Çelik 391 delege çıkarırken Mümin Yılmaz 36 delege çıkarabildi.
BAŞKAN ADAYLARI AYNI SANDIKTA YARIŞTI
Mevcut Başkan Ahmet Çelik ile Mümin Yılmaz, Peker Mahallesi’nde aynı sandıkta yarıştı. Mümin Yılmaz, sandığından delege çıkaramadı.
Kongre süreci, 26 Kasım’da yapılacak olan İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı kongresiyle devam edecek. 
ÇAYIRLI DESTEKLİYORDU 
Öte yandan İyi Parti’de Şehzadeler İlçe Başkanlığı için bir süre önce adaylığını açıklayan Mümin Yılmaz’a Ahmet Çayırlı ve ekibi destek vermişti. Bundan sonra nasıl bir süreç yaşanacağı merak ediledursun, mevcut İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın desteklediği Ahmet Çelik’in kongre öncesinde elini iyice güçlendirdiği görüşü dile getiriliyor.  
Mümin Yılmaz’ın gelişmelerle ilgili açıklama yapması bekleniyor. 


 

Yorumlar (2)
Manisalı 1 ay önce
Çayırlı yaşlı başlı adamsın otur artık emekliliğin tadını çıkar ülke bıktı böyle yaşlı siyasetçilerde açın şu gençlerin önünü
Hakkı 1 ay önce
Resimdeki fotodakilerin yaş ortalaması kaçtır? 2017 de kurulmuş bir partinin içinin bu kadar erken yaşlanması pek hayra alamet değil.