İLÇELERDE KORONA ALARMI

Manisa ve ilçelerinde koronavirüs denetimleri sıklaştı. Denetimlere protokol üyeleri de katılıyor.

GENEL 11.08.2020, 20:33
İLÇELERDE KORONA ALARMI

Manisa’nın Salihli ilçesinde korona virüs tedbirleri kapsamında denetim yapıldı.
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında, Manisa’nın Salihli’de protokol üyeleri tarafından iş yerleri ve vatandaşlara yönelik ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ denetimi yapıldı. Denetimlere Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan ile Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Ayhan Gezdir katıldı. Denetimlerde vatandaşların sıklıkla kullandığı kafe, eczane, market, manav gibi çok sayıda esnaf denetlenirken, Covid-19 salgınına karşı alınan önlemlere uyulmasının önemine dikkat çekildi.
Kaymakam Sağlam, denetimlerde özellikle maske takılması, sosyal mesafenin korunması ve temizlik konularına her zamankinden çok daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Kaymakam Sağlam, işletme sahipleri, esnaf ve vatandaşlardan Covid-19 salgınına karşı alınan önlemlere uyulmasını isteyerek, denetimlerin artarak süreceğini sözlerine ekledi.

SELENDİ’DE KORONA VİRÜS DENETİMİ
Manisa’nın Selendi ilçesinde korona virüs tedbirleri kapsamında denetim yapıldı.
Manisa’nın Selendi ilçesinde Selendi Kaymakam vekili Kula Kaymakamı Kemal Duru tarafından ilçedeki esnaflara ve vatandaşlara yönelik korona virüs tedbirleri kapsamında denetleme yapıldı. İş yerleri, toplu taşım araçları başta olmak üzere çarşıda gerçekleştirilen denetimlerde esnaf, vatandaşlar, şoförler ve yolculara hijyen, maske, sosyal mesafe konularında hatırlatmalarda bulunuldu. Denetimlere Kaymakam vekili Duru’nun yanı sıra Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Muzaffer Çırak, İlçe Emniyet Amiri Metin Demirel, Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Akkoç, Sağlık Grup Başkanı Dr. Sedef Alpdoğan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Aslanalp de katıldı.

Yorumlar (0)
30
az bulutlu