İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ İZİN VERMEDİ, PARTİLİLER SİNAN ATEŞ YAZILI ÇELENK BIRAKTI

banner297

Zafer Partisi Manisa Teşkilatı, Turgutlu’da bir camide suikast sonucu öldürülen Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş adına camide mevlit okutmak isteyen bir vatandaşa ret cevabı verilmesine tepki gösterdi. İlçe müftülüğü soruşturmanın devam ettiğini ve Ateş’in Turgutlu’da herhangi bir vatandaşla kan bağının olmamasını gerekçe göstererek izin vermedi. Partililer ise müftülük önüne çelenk bırakarak kınama açıklaması yaptı.   

Genel 19.01.2023, 13:51 19.01.2023, 16:51
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ İZİN VERMEDİ, PARTİLİLER SİNAN ATEŞ YAZILI ÇELENK BIRAKTI

Manisa’da Zafer Partisi teşkilatı bir süre önce uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş adına Turgutlu Hal Caminde, Ali Uymaz adına mevlit okutmak için müftülükten izin istedi. Müftülükten cevap olumsuz geldi. Soruşturmanın devam etmesi ve Sinan Ateş’in Turgutlu’da herhangi bir vatandaşla kan bağının olmaması gerekçe gösterildi. 

İlçe Müftüsü Ömer Çoban imzasıyla verilen cevapta şu ifadeler yer aldı: “İlgi dilekçenizin tarafımızca tetkikinde 30.12.2012 tarihinde Ankara'da bir suikast sonucu hayatını kaybeden akademisyen Doç. Dr. Sinan Ateş'in ruhu için 06.01.2023 tarihinde Turgutlu Hal Camisi'nde yatsı namazına müteakip Kur'an-ı Kerim tilaveti yapılması için caminin açık tutulması talep edilmektedir.Öncelikle menfur olayda hayatını kaybeden merhuma Allah'tan rahmet dileriz. Düzenlenmek istenen programla ilişkin ise ilgili olayın adlı ve idari sorusuna aşamasında bulunması, merhumun ilçemizde kan bağından bir akrabasının olmaması dolayısıyla halihazır süreçte ilçemizde müftülüğümüz bünyesinde herhangi bir program yapılması tarafımızca uygun bulunmamıştır."  

PARTİLİLERDEN ÇELENKLİ PROTESTO   

Zafer partisi Manisa teşkilatı üyeleri ise İlçe Müftülüğüne giderek kurum önüne siyah çelenk bıraktı. Alınan kararın düzeltilmesini ve gerçekli izinin verilmesini isteyen partililer, “Sinan Ateş için mevlit okutmak isteyen vatandaşımıza merhumun ilçemizle kan bağı bulunmadığından ve akrabası olmadığından dolayı izin vermeyen Turgutlu İlçe Müftülüğüne çelenk bırakarak gereken tepkimizi gösterdik. Tekrardan soruyoruz?  Katil kim?”

Yorumlar (1)
Ozan ARİF 2 hafta önce
O kararı ilçe müftülüğü kendisi almamıştır. Kimlere sorulduğu, o kimlerin kimlere sorduğu aşikar. Ulan, olayın adli idari soruşturmada olması, mevlit okutmayı bağlar mı? Ne yani, adli veya idari soruşturma sonucunda, mevlit okutmayı mekruh kılacak bir şey mi çıkacak? Ömrü hayatımda duyduğum en saçma mazeret ve karar. Amallerinden bu kadar korkanların, yarın hesap vermede ne kadar korkacaklarını tahmin ediyor musunuz? Hepsi birbirine atacak suçları, hüngür hüngür ağlayacaklar... Acıyan bunlar gibi olsun...